Tekst alternatywny

Dąbrowa Górnicza: XI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Dnia 5.01.2019r. Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza razem z zaprzyjaźnionym Ruchem Narodowym Zagłębia Dąbrowskiego oraz grupą kibiców Zagłębia Sosnowiec (naszych sympatyków ) brał udział po raz pierwszy w XI Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę.
Organizatorem pielgrzymki był ks. Jarosław Wąsowicz.
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wczorajszego dnia. Spotkaliśmy kibiców z różnych Klubów z terenu całej Polski. Atmosfera była niesamowita, wspólnota jaką stworzyli kibice modląc się w tym szczególnym miejscu pokazała nam ich z zupełnie innej strony. To katolicy i patrioci kochający swoją Ojczyznę, dla których słowa „Bóg, Honor i Ojczyzna” mają ogromne znaczenie.
Pielgrzymka rozpoczęła się mszą świętą z przepięknym patriotycznym przesłaniem, które wygłosił w swoim kazaniu ks. Wąsowicz. Odniósł się w nim do postaw i zachowań ks. Jerzego Popiełuszki i rotmistrza Witolda Pileckiego. Po mszy odbyło się poświęcenie barw klubowych. Następnie przeszliśmy do sali o. Kordeckiego, gdzie wysłuchaliśmy wykładów: Jacka Pawłowicza – dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie i Karola Nawrockiego – dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Dyrektor Pawłowicz przybliżył nam postać rotm. Pileckiego z okresu międzywojennego (mało znaną) i opowiedział pokrótce tragiczną i przerażającą historię katowni UB-ckiej na Rakowieckiej. Natomiast Dyrektor Nawrocki opowiadał o problemach które napotkał obejmując swoją funkcję i ogromie pracy jaką wykonuje aby w Muzeum byli przedstawieni wszyscy Polscy Bohaterowie mający swoje zasługi podczas wojny, by muzeum pokazywało polską a nie obcą wersję historii II wojny światowej. Pomiędzy wykładami słuchaliśmy patriotycznych utworów w wykonaniu artysty związanego ze środowiskiem Gazety Polskiej tj. Pawła Piekarczyka. Z uczestnikami pielgrzymki spotkali się również Polacy z Kresów, którzy mieli okazję podziękować środowiskom kibicowskim za wszelką pomoc którą od nich otrzymują (zbiórki, dary).
W pielgrzymce uczestniczył również ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski.
Po wykładach przeszliśmy na błonia Jasnej Góry gdzie pomodliliśmy się i odśpiewaliśmy Hymn Polski w czerwonym tle rac. To robiło wrażenie.
Ostatnim punktem pielgrzymki był Marsz Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki pod pomnik na Alejach.
Byliśmy pierwszy raz i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego niezwykle patriotycznego i przepełnionego duchem naszej wiary wydarzenia.
Barbara Słowik, Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza

Zdjęcia: Wojciech Grabowski

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress