Tekst alternatywny

Dąbrowa Górnicza: Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim

Dnia 25.02.2018r Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza gościł Pana Tadeusza Płużańskiego – popularyzatora tematyki Żołnierzy Wyklętych,
Prezesa Fundacji „Łączka” i autora książek „Bestie. Mordercy Polaków”, „Bestie 2″, „Oprawcy. Zbrodnie bez kary” i innych. W książkach tych upamiętnia Niezłomnych Bohaterów oraz piętnuje ich oprawców.
Podczas ostatniej gali kwartalnika „Wyklęci” (w której nasz Klub GP miał przyjemność uczestniczyć) nasz gość otrzymał nagrodę upamiętniającą Józefa Franczaka „Lalusia”, która przyznawana jest za wybitne zaangażowanie w przywracanie Polakom pamięci o bohaterach powojennej Polski.
To był już kolejny wykład, który zorganizowaliśmy w ramach obchodów Święta Żołnierzy Wyklętych. Zapraszając wybitnych znawców tej tematyki (wcześniej Kajetana Rajskiego) próbujemy dotrzeć do jak największej grupy mieszkańców z wiedzą o żołnierzach podziemia niepodległościowego. Chcemy, aby poznali prawdę o Polskich Bohaterach i ich oprawcach. W naszym mieście lewicowe środowiska sprawujące władzę (na czele z SLD) nie propagują tej wiedzy, a okupanta nazywają wyzwolicielem. Przekaz ten wzmacniają ciągle obecne w naszej przestrzeni publicznej pomniki ku czci okupanta ruskiego (8 szt. + tablice).
Mieliśmy okazję kolejny raz wysłuchać ciekawego wykładu o Żołnierzach Wyklętych. Ich postawy, zachowanie i niezłomność budzą olbrzymi szacunek. Jak wiele możemy się od nich uczyć… Przy okazji pamięci o nich nie możemy zapominać o ich oprawcach, którzy w wyrachowanie okrutny sposób pozbawiali Polskich Bohaterów godności i życia. Nigdy nie ponieśli za to kary, za to komunistyczne w władze w Polsce zapewniły im pełną ochronę i dostatnie życie.
Dziękuję serdecznie Tadeuszowi Płużańskiemu za przyjęcie zaproszenia i wyjątkową lekcję historii.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w spotkaniu, pytania, dyskusję i zainteresowanie tematem Żołnierzy Wyklętych.

Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress