Tekst alternatywny

Dar Młodzieży w Los Angeles

W Los Angeles jeszcze do jutra 10:00 rano czasu lokalnego można zobaczyć  Dar Młodziezy,  odbywający “Rejs Niepodległości” dookoła świata.
San Pedro to 17 port na trasie żaglowca, który wypłynął z Gdyni 20 maja i w ciągu jedenastu miesięcy odwiedzi 22 porty w 18 państwach.
Dar Młodzieży był owacyjnie witany przez tutejszą Polonię, przedstawicieli Konsulatu Generalnego w Los Angeles, władze portu oraz licznych Amerykańskich miłośników żeglarstwa. Scott F. Gray, przez Agencję Turystyki Południowej Kalifornii wręczył komendantowi Daru Młodzieży Rafałowi Szymańskiemu pamiątkową plakietkę.

Armatorem żaglowca jest Uniwersytet Morski w Gdyni, jednak w tym historycznym rejsie dla uczczenia 100- lecia niepodległości w skład załogi wchodzą poza zawodowymi marynarzami i studentami także laureaci konkursu.
Jutro o 10 rano czasu lokalnego odbędzie się uroczyste pożegnanie żaglowca przez polonie i liderów organizacji polonijnych Południowej Kalifornii.

Dar Młodzieży był uroczyście żegnany przez Polonię w Los Angeles. Wczoraj wypłynął z portu San Pedro do Acapulco aby już za kilka tygodni gościć w Panamie, na Światowym Dniu Młodzieży.
Obecny był Konsul Generalny w Los Angeles Jarosław Łasiński a także przedstawiciele Polonii oraz Amerykanie. Nie zabrakło także członków Klubu Gazety Polskiej w Los Angeles. Dar Młodzieży odprowadzany był także przez Polski katamaran oraz żaglowiec ‘Exy Johnson’ należący do organizacji, która zajmuje się szkoleniami z żeglarstwa i jego upowszechniania pośród młodzieży.
Polonia zorganizowała dwa autokary, które zabrały załogę i studentów z Daru Młodzieży  na wycieczkę, podczas której zwiedzili najważniejsze atrakcje Los Angeles jak Hollywood, Santa Monicę i plażę Venice. Dodatkową atrakcją była wizyta Marcina Gortata na pokładzie żaglowca. Słynny Polski koszykarz wręczył młodzieży bilety na mecz drużyny Clippers, w której Gortar gra od października.
Żaglowiec odbywa “Rejs Niepodległości” dookoła świata z okazji uczczenia 100-lecia Niepodległości.

Małgorzata Schulz
Dziennikarka i Przewodnicząca Klubu GP w Los Angeles

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress