Tekst alternatywny

Demonstracja przed Ambasadą Rosji w Berlinie-27.08.2015

Członkowie Klubu Gazety polskiej Berlin-Brandenburg uczestniczyli w dniu 27.08.15 i bardzo wsparli organizatorów demonstracji przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Berlinie.

Demonstracja miała na celu uświadomienie opinii publicznej nie tylko w Niemczech o skandalicznym, bezprawnym skazaniu na kary wieloletniego więzienia porwanych obywateli Ukrainy Olega Sentsowa (20 lat łagru) i Oleksandra Kolchenko na (10 lat łagru) przed „sądem” w Rosji. Cały proces to była jedna wielka farsa, nie mająca nic wspólnego z praworządnością. To Putin i jego polecznicy winni być osądzeni za ogrom zła już wyrządzonego, m.in. zamachu smoleńskiego w 2010 roku!

Demonstracja przebiegała w sposób bardzo dobrze zorganizowany i nie naruszający porządku publicznego. Berlińska policja zabezpieczała bezpieczeństwo uczestników protestu.

Klub Gazety Polskiej Berlin Brandenburg swoimi banerami i polskimi flagami oraz wsparciem osobowym bardzo wydatnie zamanifestował przed Ambasadą Rosji poparcie dla słusznych żądań uwolnienia z rosyjskiego więzienia bezprawnie skazanych obywateli Ukrainy. Uczestnicy protestu śpiewali pieśni ukraińskie oraz skandowali hasła antyputinowskie oraz głośno nawoływali do zwolnienia bezprawnie skazanych, oraz rozdawali ulotki. Jeszcze przed rozpoczęciem demonstracji wielu Ukraińców pytało członków Klubu Gazety Polskiej Berlin Brandenburg o jutrzejszą wizytę Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w Niemczech. Liczą na ogromne wsparcie postulatów Ukrainy co do zakończenia wojny w Donbasie i zwrotu Krymu zagrabionego przez zbirów Putina przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w rozmowach z panią kanclerz RFN Angelą Merkel.

Protest zakończył się zgodnie z planem a jej główni organizatorzy bardzo serdecznie podziękowali członkom Klub Gazety Polskiej Berlin Brandenburg za udzielone im wsparcie nie tylko w tej demonstracji.

Klub Gazety Polskiej Berlin Brandenburg

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress