Tekst alternatywny

Dokąd Polska zmierzać powinna?

We wtorek 4 czerwca br. Prof. Krzysztof Szczerski wziął udział w spotkaniu myślenickiego Klubu Gazety Polskiej. Na początku prowadzący spotkanie Jarosław Szlachetka przypomniał zgromadzonym wydarzenia związane z datą 4 czerwca w najnowszej historii Polski oraz przedstawił dotychczasową działalność naukową i polityczną Krzysztofa Szczerskiego.

W trakcie spotkania Poseł Szczerski mówił o najistotniejszych problemach, przed jakimi stoi dzisiaj Polska i o pomysłach na ich rozwiązanie, podzielił się także swoimi przemyśleniami na temat historycznych wydarzeń, które miały miejsce właśnie 4 czerwca, a więc wyborów czerwcowych i obalenia rządu Jana Olszewskiego.

Poseł wyraził pogląd, że zagadnieniami domagającymi się natychmiastowej naprawy są przede wszystkim postępujący na naszych oczach zanik instytucji państwowych, wysokie bezrobocie (zwłaszcza wśród ludzi młodych) związany z nim odpływ ogromnej liczby obywateli polskich, wreszcie peryferyzacja polskiej gospodarki i jej znikoma innowacyjność. W wymiarze międzynarodowym podstawowym problemem jest całkowite porzucenie przez obecną ekipę myślenia w kategoriach interesu narodowego i wynikające stąd osłabienie pozycji Rzeczypospolitej.

Na koniec spotkania odbyła się dyskusja mieszkańców z Posłem Szczerskim.

Przed spotkaniem w Myślenicach Poseł Krzysztof Szczerski wraz z Radnym Województwa Małopolskiego i jednocześnie Przewodniczącym KGP w Myślenicach Jarosławem Szlachetką odwiedzili radio parafialne Ain Karim w Skomielnej Czarnej nagrywając w nim audycje.

 

Klub „GP”

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress