Tekst alternatywny

Doktorat wstydu – 08.05.2013 r.

VIII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”- Kalwaria Zebrzydowska 2013 odbędzie się w dniach od 24 do 26 maja w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej
w Klasztorze oo. Bernardynów. W trakcie zjazdu planowane są spotkania między innymi z  politykami Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Demokratycznego Państwa Prawa, które poprowadzi poseł Krzysztof Szczerski, z ekspertami parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej, które poprowadzi poseł Antoni Macierewicz, czy spotkanie z twórcami filmu „Smoleńsk” na czele z reżyserem panem Antonim Krauze; być może na spotkaniu zobaczymy specjalnie dla nas przygotowany trailer filmu”Smoleńsk”.

Gościem Honorowym Zjazdu będzie pan premier Jarosław Kaczyński.

Wszelkich informacji udzielają lokalni przewodniczący klubów „GP”.

Członkowie klubu „GP” w Bydgoszczy, stowarzyszenia: Osób Represjonowanych w PRL, Idee Solidarności 1980-89, Solidarni 2010, reprezentanci opozycji demokratycznej w latach 80 wzięli udział w proteście przeciwko nadaniu Bronisławowi Komorowskiemu tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Wstydzimy się, że nasz uniwersytet przyznaje tytuł doktora honoris causa prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu –  stwierdził Krystian Frelichowski przewodniczący bydgoskiego klubu „GP”. Szczególne oburzenie protestujących wywołały słowa uzasadnienia nadania tytułu Bronisławowi Komorowskiemu: „Prezydent zabiega nieustannie o utrzymywanie więzi z sąsiednimi państwami, odwołując się do chrześcijańskiego dziedzictwa kulturowego” – przypomniano, że rektor UKW Janusz Ostoja-Zagórski, rozpoczął swoją kadencję od zdjęcia krzyża z auli uczelni i ścian swojego gabinetu. Podczas pikiety przed UKW na transparentach można było przeczytać:  „Doktorat wstydu”, „Władza to służba narodowi, a nie zaszczyty”, „PZPR – 1981 brak dialogu, PO – 2013 brak dialogu”.

W Legnicy oraz Świdnicy gościł red. Tomasz Sakiewicz który promował swoją książkę pt. „Partyzant wolnego słowa”. Spotkania były okazją do opowieści o początkach „Gazety Polskiej”,  o ludziach z którymi przez ten okres miał okazję się spotkać i pracować, o trudnościach z jakimi musiał się zmierzyć będąc redaktorem naczelnym „Gazety Polskie”. W spotkaniach uczestniczył Paweł Piekarczyk który na swój sposób, śpiewając i grając komentował otaczającą nas rzeczywistość.

W Księgarni „GP” w Krakowie o książce „Wojna o pieniądzktórej autorem jest chiński pisarz i ekonomista Song Hongbing, rozmawiali: Artur Rogala i Stanisław Iskra.

Z inicjatywy Klubu „GP” Andrychów II po mszy św. za Ojczyznę oraz w intencji Ofiar tragedii smoleńskiej odbyło się  spotkanie z  ministrem Edwardem Nowakiem który wygłosił prelekcję nt. „Idea i Wartość Solidarności”.

Blisko 150 osób uczestniczyło w Stargardzie Szczecińskim na spotkaniu z ks. Tadeuszem Isakowiczem – Zaleskim. Specjalny wykład połączony z promocją swoich kilku książek spotkał się z olbrzymim  zainteresowaniem stargardzian.

Tłumy mieszkańców Wybrzeża uczestniczyło w Mszy św. w kościele pw. św. Jerzego w Sopocie by pożegnać się z księdzem wikarym, porucznikiem Sebastianem Semrau. Żegnając delegację klubu „GP” ksiądz Sebastian z uśmiechem pokrzepiał ich na duchu i upominał: „Ducha nie gaście.”

Klub „GP” w Rudzie Śl. zaprosił na spotkanie prof. dr hab. Jana Szyszko. Tematem spotkania był: „Pakiet klimatyczno – energetyczny blokadą polskich zasobów i stymulatorem bezrobocia. Czy tak musi być ?”.

Rawicz – powstał 355. Klub „GP”, przewodniczącym został Roman Trawiński, tel. 668 248 651, e-mail: rawicki.klub.gp@gmail.com

 

Ryszard Kapuściński

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress