Tekst alternatywny

Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska w Berlinie (wideo)

Klub Gazety Polskiej w Berlinie zorganizował w dniu 17 listopada 2013 roku spotkanie z dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską, socjologiem, doktorem nauk humanistycznych w zakresie socjologii. Pani Barbara Fedyszak-Radziejowska opublikowała i wydała pod swoją redakcją kilka książek i wiele artykułów poświęconych m. in. przedsiębiorczości i postawom Polaków wobec integracji z UE.

Sala w domku, obok Polskiej Misji Katolickiej, Lilienthalstr.5, wypełniona była po brzegi. Część przybyłych, mimo braku miejsc siedzących, wysłuchała prelekcji i dyskusji na stojąco.

Temat niedzielnego spotkania związany był z promocją książki Pani Barbary Fedyszak-Radziejowskiej: „Przemyśleć Polskę”. Czyli wysłuchaliśmy wykładu o tym: czy Polacy wciąż tworzą wspólnotę narodową? Czy III RP to pasmo klęsk, czy też odwrotnie, tylko nie dostrzegamy tego, z czego powinniśmy być dumni szukając i czcząc tylko porażki? Jak zbudować silne państwo, którego nie będziemy musieli się wstydzić? Wreszcie: dlaczego wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest tak bardzo ważne dla przyszłości Polski, jej pozycji na arenie międzynarodowej, ale także dla nas, jako wspólnoty?

Fragment książki: „Nadal wierze, że mimo wielu porażek i niepowodzeń, mimo słabości III RP oraz niedoskonałości naszej demokracji wciąż możemy i potrafimy zmienić Polskę wedle marzeń i nadziei tych, którzy w znacznie trudniejszych i dramatycznych latach stalinowskich, a także w roku 1956, 1970, 1976 i w czasie stanu wojennego, nie poddali się komunistycznej władzy, kładąc na szali nie tylko swoją wolność, lecz nierzadko także życie. Mam nadzieje, że książka „Przemyśleć Polskę” pomoże czytelnikom odbudować poczucie własnej wartości, bo bez niej wszystko to, co możliwe, pozostanie nieosiągalne ” Barbara Fedyszak-Radziejowska.”

Klub „Gazety Polskiej” w Berlinie.

wideo: waldemar borowski

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress