Tekst alternatywny

DRZEWICA | Koncert „Patriotycznie i Muzycznie dla Drzewicy”


W niedzielę 22 stycznia 2023 roku w Drzewicy Klub Gazety Polskiej Drzewica z Przewodniczącym Markiem Sarwą zorganizował Koncert pt: „Patriotycznie i Muzycznie dla Drzewicy” w 80 rocznicę Mordu w Drzewicy oraz 160 rocznicę Powstania Styczniowego. W uroczystości uczestniczyła licznie lokalna społeczność.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej następnie wysłuchano koncertu ku czci pomordowanym Drzewiczanom i pamięci uczestnikom Powstania Styczniowego. Złożono kwiaty pod  tablicą zamordowanych 22 stycznia 1943 w Drzewicy oraz pod tablicą Powstańca Styczniowego Alojzego Rupniewskiego studenta Medycyny Uniwersytetu Jagielońskiego na Cmentarzu parafialnym w Drzewicy.

W uroczystości udział wzięli Marszałek Senior Antoni Macierewicz, Wicemarszałek Woj. Łódzkiego Zbigniew Ziemba, Dyrektor Generalna Gazety Polskiej Beata Dróżdż, Dyrektor WORD w Piotrkowie Trybunalskim Dariusz Misztal. Dyrektor Szkoły Powiatowej w Drzewicy Marian Pisarski oraz samorządowcy z powiatu opoczyńskiego. Swoja obecnością zaszczycili: Stowarzyszenie Hubalczyków  1939 – 1940. Z Pocztami Sztandarowymi obecni byli:  Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Przysusze, Jednostka Strzelecka  1042 Opoczno, Szkoła Powiatowa w Drzewicy,   Strażacy z OSP Krzczonów.

Dziękujemy księżom z parafii św. Łukasza w Drzewicy szczególnie ks. Proboszczowi Adamowi Płuciennikowi za wygłoszoną homilię oraz KGW Krzczonów za przygotowanie posiłku.

Podziękowanie dla zespołu Kasztelania Swing Band za wykonanie pięknych utworów.

KLUB GAZETY POLSKIEJ DRZEWICA