Tekst alternatywny

Dublin – spotkanie w sobotę 8 marca pt. „Mniej znana historia Okrągłego Stołu”

Szanowni Klubowicze i Sympatycy Klubu Gazety Polskiej,

mamy zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie w sobote 8 marca przy 107 Amiens Street -żółte drzwi – Dublin 1

godzina 17 – projekcja filmu Grzegorza Brauna „Plusy dodatnie, plusy ujemne”

godzina 18 – początek spotkania z Krzysztofem Wyszkowskim

Krzysztof Wyszkowski – działacz opozycji w PRL, inwigilowany przez SB, niezależny obserwator obrad „Okrągłego Stołu”, członek Kongresu Liberalno-Demokratycznego, doradca premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz Jana Olszewskiego, publicysta „Tygodnika Solidarność” i „Gazety Polskiej”.

Od 1977 współpracownik KSS KOR, współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych na Wybrzeżu, autor Deklaracji Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, w której postulował m.in. pokojowe metody walki o założenie niezależnej organizacji reprezentującej rzeczywiste interesy robotników.

Uczestnik strajku sierpniowego w Stoczni Gdańskiej im. Lenina w 1980, od 1981 sekretarz redakcji „Tygodnika Solidarność. Internowany w stanie wojennym w ZK w Strzebielinku, gdzie prowadził głodówkę protestacyjną; w sierpniu 1982 zbiegł ze szpitala i ukrywał się. Uczestnik strajków w Stoczni Gdańskiej w maju i sierpniu 1988 jako doradca Komitetu Strajkowego strajku w Stoczni Gdańskiej w 1988.

W czasach PRL był wielokrotnie inwigilowany przez funkcjonariuszy SB i zatrzymywany na 48 godzin. W 1989 z ramienia Video Studio Gdańsk był niezależnym obserwatorem obrad „Okrągłego Stołu”

Publicznie oskarżył Lecha Wałęsę o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa w latach 70., a przedstawicieli „Solidarności” o przywłaszczenie pieniędzy otrzymanych we Francji na początku lat 80. od francuskich związkowców.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy, wstęp wolny !!!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress