Tekst alternatywny

[DUDA 2020] Prezydent Andrzej Duda w Dąbrowie Górniczej i Olkuszu

W czwartek 9 lipca ubiegający się o reelekcję Prezydent RP Andrzej Duda przyjechał do Dąbrowy Górniczej, by spotkać się z mieszkańcami Zagłębia Dąbrowskiego.

Został owacyjnie przyjęty przez tłum swoich zwolenników. Obecni byli m.in. minister środowiska Michał Woś, parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy, radni zagłębiowscy, członkowie klubów GP, m.in. Klub Gazety Polskiej im. Henryka Glassa „Chudego Wilka” Dąbrowa Górnicza 2 z przewodniczącym Józefem Kowalskim, Klub GP z Sosnowca, przedstawiciele „Solidarności” i Stowarzyszenia „Pożyteczni dla Polski” z szefem Arkadiuszem Grądzkim. Prezydent robił zakupy i rozmawiał na dąbrowskim targowisku ze sprzedawcami i klientami. Pomimo tłumów, była możliwość zrobienia zdjęcia, przywitania się, wymiany zdań. Powiewały biało-czerwone flagi i banery poparcia Prezydenta. Gość otrzymał w prezencie obraz olejny przedstawiający księcia Józefa Poniatowskiego (dąbrowskie targowisko działa właśnie przy ul. Poniatowskiego). Z tyłu była dedykacja: „Panie Prezydencie, wielki patrioto, Polska pana potrzebuje. Zwyciężymy. Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Dziękujemy.”. Natomiast kombatanci zaprezentowali zdjęcie sztandaru 106. Dywizji Piechoty AK, która działała m.in. na Ziemi Małopolskiej i Świętokrzyskiej i czekali w długiej kolejce, by porozmawiać z Prezydentem Andrzejem Dudą i zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Członkowie Klubu „Gazety Polskiej” im. Henryka Glassa „Chudego Wilka” Dąbrowa Górnicza 2, pojechali za Prezydentem Andrzejem Dudą do Olkusza. Również tam, na rynku, gdzie bardzo licznie zgromadzili się okoliczni mieszkańcy, członkowie Klubu GP z Dąbrowy, wyrażali swoje poparcie dla Prezydenta ubiegającego się o reelekcję w II turze wyborów.

Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress