Tekst alternatywny

DUDA 2020|Manifestacja poparcia Andrzeja Dudy w Dzierżoniowie

12 lipca oddajmy głos za Polską!
Manifestacja poparcia Andrzeja Dudy w Dzierżoniowie – 10.07.2020.

Klub GP Dzierżoniów II, Obywatelski Ruch Patriotyczny, Prawo i Sprawiedliwość oraz Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego 10 lipca zaprosili do Rynku swoich członków, sympatyków oraz mieszkańców  Dzierżoniowa, którym dobro i pomyślność Polski leży na sercu, na manifestację poparcia kandydata na urząd prezydenta Andrzeja Dudę. Hasłem manifestacji jest zawołanie – 12 lipca oddajmy głos za Polską!
Jarosław Kresa, pełnomocnik PiS bardzo mocno zaakcentował: „Wierzę, że pod przewodnictwem Andrzeja Dudy i rządu Zjednoczonej Prawicy, jesteśmy w stanie zbudować Polskę, o jakiej marzymy. Polskę sprawiedliwą, bogatą, silną, która dba o obywateli, w której zwycięża uczciwość, a nie cynizm i draństwo. Taką, która jest w stanie ochronić słabszych, a nie musi bać się silnych, która jest porządnym krajem leżącym w sercu Europy, który ma swoją godność i który jest godnie jest reprezentowany”. Zaapelował o wsparcie naszego kandydata prosząc, aby oddać głos za Polską.
Janusz Maniecki, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II, przypomniał, że dzisiaj mija kolejna miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej a 11 lipca 77. rocznica rzezi wołyńskiej, zaprosił zgromadzonych na uroczystości, które odbędą się w sobotę przed Pomnikiem Kresowian na cmentarzu komunalnym. Przypomniał również ważne słowa prezydenta – Państwo musi stawać na wysokości zadania. Moim celem jest to, by już nigdy więcej nie trzeba było wyjeżdżać za pracą, żeby można było godziwie zarobić w kraju i na godziwym poziomie utrzymać rodzinę. Podkreślił, że najważniejsze są dla niego polskie interesy, bo ma Polskę w sercu.
Kazimierz Janeczko, redaktor naczelny „Głosu Wolnych Polaków’, poparł apel o pełną mobilizację przed niedzielnym głosowaniem. Zaprosił mieszkańców na mszę św. 12 lipca, która zostanie odprawiona w kościele parafii pw. Królowej Różańca Św. o godz. 10.30 w intencji pomordowanych w Krwawą Niedzielę duchownych, sióstr zakonnych oraz osób świeckich. Po mszy św. nastąpi wspomnienie wołyńskiego ludobójstwa, zapalenie zniczy i złożenie wiązanek kwiatów przed obeliskiem upamiętniającym pomordowanych.
Manifestacja zakończyła się odśpiewaniem hymnu państwowego a licznie zgromadzeni skandowali hasła: Andrzej Duda, Zwyciężymy, na pytanie kto wygra wybory gromko odpowiedzieli: Andrzej Duda!
Niech żyje Polska! Zwyciężymy!
Kazimierz M. Janeczko

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress