Tekst alternatywny

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sandomierzu (wideo)

Członkowie Klubu Gazety Polskiej w Sandomierzu wzięli czynny udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 26 lutego po mszy św. w Kościele pw św. Józefa przeszliśmy niosąc wstęgę z barwami narodowymi na Cmentarz Katedralny do mogiły symbolicznej ppłk Antoniego Wiktorowskiego „Kruka”. Tam złożyliśmy wiązankę. Po oficjalnych uroczystościach odbył się Bieg Tropem Wilczym w którym, jako najstarszy, uczestniczył członek naszego Klubu pan Janusz Kozłowski. Wraz z najmłodszą uczestniczką (4 miesiące) otrzymał pamiątkowy puchar i dyplom od posła Marka Kwitka. Dnia 1 marca uczestniczyliśmy w uroczystości składania wieńców przy mogile Żołnierzy Wyklętych znajdującej się na cmentarzu komunalny w Sandomierzu/Krukowie. Po uroczystości wzięliśmy udział w wykładzie dr. Piwko z IPN Kielce o powojennych represjach wobec organizacji niepodległościowych z terenu Sandomierza.
Klub Gazety Polskiej Sandomierz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress