Tekst alternatywny

Dzierżoniów II: 110. miesięcznica tragedii smoleńskiej w Dzierżoniowie

W czerwcowe popołudnie zebraliśmy się jak zwykle przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych w Dzierżoniowie by wspomnieć i modlić się za ofiary smoleńskiej katastrofy. W intencji tragicznie zmarłych pod przewodnictwem Ireny Bukalskiej, odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Od tamtej strasznej soboty w 2010 roku mija już prawie dziesięć lat. – Dziś upływa 110. miesiąc od tragicznej soboty 10 kwietnia 2010 roku. Od dnia, kiedy majestat Polski wdeptano w smoleńskie błoto, gdy zdarzyło się niemożliwe… To już prawie dziewięć lat – a jakże niewiele wiemy nadal o tym, co wtedy rzeczywiście zdarzyło się tuż przy pasie startowym lotniska Siewiernoje – mówił przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II Janusz Maniecki. Polskie władze mają możliwości i wszystkie instrumenty by uzyskać pomoc z USA i innych krajów, które niewątpliwie dysponują wiedzą i materiałami dokumentującymi tamten poranek w Rosji. Nie wolno, choćby dlatego, że jesteśmy to winni Zmarłym ze Smoleńska, dla koniunkturalnych korzyści rezygnować z dojścia do prawdy – nawet jeśli jest ona okrutnie bolesna i przerażająca. Polakom się to po prostu należy… i o tym też pamiętajmy Panie Prezydencie, Panie Premierze, Szanowni Posłowie i Senatorowie… – dodał.

Przewodniczący ORP Ireneusz Wagnerowski przypomniał słowa Jarosława Kaczyńskiego:
– Pamiętajmy o tej tragedii i o tym, co się wydarzyło. Pamiętajmy, że musimy jeszcze wiele uczynić, by nasz naród był zwarty, miał poczucie siły, znaczenia i sprawiedliwości. Sprawiedliwości, która jest niezwykle potrzebna, by nasza Ojczyzna była prawdziwą wspólnotą. Zaznaczył, że „musimy pamiętać o przeszłości, ale musimy także myśleć o przyszłości, o tym, co przed nami”.
– Polska musi zwyciężyć. Polacy muszą zwyciężyć! – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Po wystąpieniach i modlitwie złożyliśmy kwiaty i zapalili znicze pamięci.

Kazimierz M. Janeczko,
Klub GP Dzierżoniów II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress