Tekst alternatywny

Dzierżoniów II: 118. miesięcznica tragedii smoleńskiej w Dzierżoniowie II

W dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej zostaną przedstawione wyniki międzynarodowych badań. Będzie to szczegółowa dokumentacja i dowody – zapowiedział Antoni Macierewicz, szef podkomisji smoleńskiej.

Prezes ORP Ireneusz Wagnerowski, w swoim wystąpieniu przytoczył słowa Antoniego Macierewicza:
– Z pewnością w 10. rocznicę zostaną przedstawione wyniki badań, które zostały zakończone wraz z ich dokładnym opisem i symulacjami, jakie są realizowane zarówno w Polsce, jak i u naszych zagranicznych współpracowników. Na pewno będziemy mieli nie tylko diagnozę tego, co się stało, ale też i pełen materiał dowodowy wykonany w najwybitniejszych, międzynarodowych pracowniach analizujących katastrofy w powietrzu. Prezes wyraził przekonanie, że poznamy prawdę o przyczynach tragedii.
Zaapelował, w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, o konieczność pracy na rzecz naszego kandydata na funkcję prezydenta RP Andrzeja Dudy. Powiedział, że w razie przegranej i zmianie prezydenta wszystko to co Zjednoczona Prawica osiągnęła przez dwie kadencje, zostanie zaprzepaszczone a sejm i kraj będzie sparaliżowany wetami prezydenta z tzw. Koalicji Obywatelskiej.
– Nie wolno nam do tego dopuścić, musimy się maksymalnie zmobilizować i zebrać co najmniej milion podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy i głosować na niego, aby wygrał już w pierwszej turze – dodał.

W lutowe popołudnie wspominaliśmy wszystkie ofiary 10 kwietnia, modliliśmy się odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji spokoju Ich dusz, bo pamięć to nasz pierwszy obowiązek wobec Nich.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154 wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Klub Gazety Polskiej Dzierżoniów II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress