Tekst alternatywny

Dzierżoniów II: 119. miesięcznica

W dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej zostaną przedstawione wyniki międzynarodowych badań. Będzie to szczegółowa dokumentacja i dowody – zapowiedział Antoni Macierewicz, szef podkomisji smoleńskiej.

Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa, w swoim wystąpieniu wyraził przekonanie, że w 10. rocznicę katastrofy poznamy prawdę o jej przyczynach.

Odniósł się do możliwości epidemii wywołanej wirusem: Unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi. Zachowujmy wszelkie zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk. A przede wszystkim nie wpadajmy w panikę. – Jesteśmy przygotowani na ewentualny przypadek Koronawirusa. – Podchodzimy do sprawy bardzo poważnie, ale ze spokojem i do tego wszystkich namawiam – podkreślił.

Zaapelował o konieczność solidnej pracy na rzecz naszego kandydata na funkcję prezydenta RP Andrzeja Dudy. Im trudniejsza walka, im większa powinna być mobilizacja, tym bardziej zaufane i pewne powinno być środowisko kandydata. Wsparcie i jedność w tym momencie politycznym i dziejowym to podstawa. Musimy się maksymalnie zmobilizować i zebrać co najmniej milion podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy i głosować na niego, aby wygrał już w pierwszej turze – dodał.

W marcowe popołudnie wspominaliśmy wszystkie ofiary 10 kwietnia, modliliśmy się odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji spokoju Ich dusz, bo pamięć to nasz pierwszy obowiązek wobec Nich.

Kluby Gazety Polskiej Dzierżoniów II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress