Tekst alternatywny

Dzierżoniów II: Demonstracja poparcia reformy sądownictwa. „Ani kroku w tył”

Żądamy dokończenia reformy wymiaru sprawiedliwości; ani kroku w tył – mówił w sobotę podczas manifestacji pod Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie jej działacz opozycyjny z czasów PRL Adam Borowski. W wydarzeniu wzięło udział – według organizatorów – około 20 tys. osób.
Demonstracja poparcia dla reformy wymiaru sprawiedliwości – zorganizowana przez Kluby „Gazety Polskiej” – rozpoczęła się od modlitwy i odśpiewania hymnu. Działacz opozycyjny z czasów PRL, przewodniczący warszawskiego Klubu „GP” Adam Borowski podkreślił, że obecny rząd dostał w wyborach parlamentarnych mandat, by wymiar sprawiedliwości został do końca zreformowany. „Wesprzyjmy rządzących, wesprzyjmy to, aby wymiar sprawiedliwości został do końca zreformowany” – mówił.
Zadałem sobie trud i przejrzałem Traktat Lizboński. Tam wymiar sprawiedliwości nie podlega kompetencjom UE. To jest nasze suwerenne prawo – mówił. – To, co robią urzędnicy unijni, to jest nadużywanie prawa. Oni nie mają prawa ingerować w ustrój wymiaru sprawiedliwości – dodał. Jak podkreślił, obecność na demonstracji jest także wyrazem „gotowości obrony naszej suwerenności” oraz wsparciem dla prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej.
My nie prosimy, my żądamy dokończenia reformy wymiaru sprawiedliwości – oświadczył Borowski, bo – jak dodał, Polska musi być silna sprawiedliwością. (Żródło: PAP)
W demonstracji wzięła udział ponad 40. osobowa delegacja z Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II. Na transparentach, które trzymali uczestnicy demonstracji widniały napisy: „Kasta? Basta. Precz z bezprawiem w sądach”, „Sądy i prokuratura w ręce suwerena”, „Fałszywe sądy, złodziejskie rządy”, „Stop sądokracji”, „Kasta do kasacji, usunąć z zawodu przestępców w togach”, „Kasta do pełnej lustracji”.
Biorąc udział w demonstracji wyraziliśmy nasze przekonanie, że społeczeństwo tak jak nad władzą ustawodawczą i wykonawczą musi mieć również kontrolę nad władzą sądowniczą. Nie jest to kwestia polityczna. To standard obowiązujący w każdym normalnym demokratycznym państwie prawa. I o tę normalność walczymy.

Klub Gazety Polskiej Dzierżoniów II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress