Tekst alternatywny

Dzierżoniów II – Ponad 170 osób wyruszyło Tropem Wilczym w Dobrocinie

Mróz nie odstraszył biegaczy. Ponad 170. osób wyruszyło Tropem Wilczym w Dobrocinie

W niedzielę 4 marca 2018 roku spotkaliśmy się na gościnnym boisku w Dobrocinie by po raz drugi już uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. To już szósta edycja ogólnopolskiego Biegu „Wilczym tropem”, rozgrywanego zawsze w okolicach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wspólnym wysiłkiem organizacyjnym Obywatelskiego Ruchu Patriotycznego, Prawa i Sprawiedliwości, Ruchu Społecznego im. L. Kaczyńskiego, Klubu „Gazety Polskiej” Dzierżoniów II udało się przygotować nie tylko sam bieg ale i imprezy uroczystości towarzyszące.

Wsparcia finansowo-logistycznego udzielili – pani minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, pan minister Michał Dworczyk – posłowie naszej ziemi oraz wójt gminy Dzierżoniów – pan Marek Chmielewski. Nie zabrakło GRH 58 PP oraz młodzieży ze „Związku Strzeleckiego”. Niezawodną obecnością wykazali się żołnierze z 22 KBPG z Kłodzka pod kierunkiem pana Dariusza Izdebskiego.

Koordynatorami całej uroczystości byli panowie Maciej Rojek i Marcin Pięt. To ich zaangażowanie pozwoliło by na boisku znalazły się stanowiska strzeleckie do pant-balla i ASG dla dzieci, namiot z pyszną kaszanką i kiełbasą (pana Jarosława Węgłowskiego z Niemczy), ognisko z kiełbaskami dostarczonymi przez pana Jerzego Gawryckiego, no i tradycyjna wojskowa grochówka przywieziona przez żołnierzy z Kłodzka.

W tegorocznym biegu udział wzięło ponad 170. zawodników, wszyscy pokonali dystans 1963 metrów i otrzymali pamiątkowe medale, koszulki z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych oraz pakiety z materiałami edukacyjnymi. Cieszy szczególnie duży udział w naszym biegu dzieci i młodzieży. Jest to wyraźny sygnał, że wśród młodzieży utrwala się pamięć o naszej historii, tradycji patriotycznej, walce o suwerenną i niepodległą Polskę. Oni są gwarancją, że pamięć o bohaterskich Żołnierzach Wyklętych nie zaginie.

Po raz kolejny środowiska prawicowe naszego powiatu oddały hołd i przypomniały Niezłomnych obrońców Ojczyzny z lat 1944-1963. Dziękuję serdecznie wszystkim koleżankom i kolegom, którzy nie zważając na mróz poświęcili swoje niedzielne przedpołudnie, aby pomóc w organizacji i przeprowadzeniu tej patriotycznej imprezy, propagującej pamięć o żołnierzach powstania antykomunistycznego.

Cześć i chwała bohaterom!

Klub Gazety Polskiej Dzierżoniów II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress