Tekst alternatywny

Dźwięk wybuchu nagrany na rejestratorach! Podkomisja smoleńska „oczyściła” nagranie „zaszumione” przez Rosjan


Na rejestratorze CVR, czyli „czarnej skrzynce” rejestrującej dźwięki z kokpitu, nagrał się dźwięk eksplozji z Tu-154 – ujawnił Antoni Macierewicz na VII Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”, prezentując nagranie z ostatnich sekund lotu.

– On nie jest przez nas wykreowany, to dźwięk zarejestrowany na CVR – podkreślał Macierewicz.

Jak to możliwe, że dźwięk wybuchu został nagrany?

Zwykle eksplozja nie jest nagrywana przez skrzynki głosowe, ponieważ rejestratory nie są w stanie nagrać dźwięku przed zniszczeniem, wszystko dzieje się zbyt szybko. Tutaj pierwszy wybuch nie był jednak wewnątrz samolotu, lecz na skrzydle, zatem czas dojścia dźwięku do kabiny pilotów był dużo dłuższy

– wyjaśnił szef podkomisji smoleńskiej.

Macierewicz dodał, że dźwięk wybuchu został celowo „zaszumiony” przez Rosjan, tak że bardzo trudno było zorientować się, że „zatarto” akurat tak kluczowy dowód.

Gość Zjazdu Klubów „GP” zaznaczył, że dźwięki wybuchu następują 1,5 sekundy od miejsca, w którym samolot był na wysokości tzw. pancernej brzozy, czyli ponad 100 m od tego miejsca. Było to na obszarze, gdzie nie ma żadnych wysokich drzew i przeszkód terenowych – podkreślił Antoni Macierewicz.

Foto. Andrzej Trzuszczak

źródło: https://niezalezna.pl/411685-dzwiek-wybuchu-nagrany-na-rejestratorach-podkomisja-smolenska-oczyscila-nagranie-zaszumione-przez-rosjan | www.niezalezna.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress