Tekst alternatywny

Elbląg II: 100 rocznica Bitwy Warszawskiej

W obchodach miejskich Cudu nad Wisłą, 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej uczestniczył nasz Klub Gazety Polskiej Elbląg II im. Lecha Kaczyńskiego, przy asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, odegraniu przez Orkiestrę Wojskową Garnizonu Elbląg hymnu Mazurka Dąbrowskiego.

Miejskie obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej odbyły się przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej, Polskiego Państwa Podziemnego. W okolicznościowym liście skierowanym do ich uczestników oraz wszystkich mieszkańców Elbląga, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podkreślił, że „bitwa była także polskim zwycięstwem dla wolności Europy„. – Bolszewicka nawała niosła ze sobą przemoc, zniszczenie i niewolę. Umiejętne dowodzenie, sprawny wywiad, ale przede wszystkim waleczność oraz bohaterstwo przyczyniły się do wielkiego zwycięstwa – napisał w liście Mariusz Błaszczak.

Minister odniósł się także do żołnierzy i przypadającego w tym dniu Święta Wojska Polskiego. – Przyjmijcie wyrazy wdzięczności za wysiłek oraz poświęcenie, jakie wkładacie w pełnienie służby, a także najlepsze życzenia pomyślności i satysfakcji. Nie bez przyczyny Wojsko Polskie cieszy się bardzo wysokim zaufaniem. Dumę z naszych żołnierzy podziela wielu Polaków. Pokażmy wspólnie, jak ważna jest dla nas pamięć o tych, którzy dali nam wolność i niepodległość i godnie uczcijmy ten dzień – napisał minister.

Po uroczystości Klub Gazety Polskiej Elbląg II im. Lecha Kaczyńskiego gościł w letnim ogrodzie klubowym przewodniczącą Klubu Gazety Polskiej z Wejherowa Violettę Mackiewicz-Sasiak.

Na grillu, śpiewając patriotyczne pieśni przy akompaniamencie muzyków klubowych zakończyliśmy ten cudowny dzień.

Klub Gazety Polskiej Elbląg II

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress