Tekst alternatywny

Essen: Red. Tomasz Sakiewicz i Paweł Piekarczyk odwiedzili Klub „Gazety Polskiej” w Essen.

Na przybycie dwóch wspaniałych gości do Essen czekaliśmy długo, chyba z kilka lat. Dlatego napięcie było niemałe, zwłaszcza, że tu szalała zima no i na dodatek strajk w sektorze publicznym, nie wyłączając środków lokomocji. Na spotkanie z wielce szanownymi gośćmi z Warszawy oczekiwali w napięciu wszyscy członkowie esseńskiego klubu GP jak i jego liczni sympatycy. Wreszcie nadszedł oczekiwany moment: goście, cali i zdrowi po długiej podróży, zjawili sie w klubie w ubiegłą środę 21.03.2018 punktualnie o 19-tej. W wypełnionej po brzegi sali zaczęła się niezwykle ciekawa, konstruktywna i merytoryczna prelekcja red. Tomasza Sakiewicza, w której przedstawił najważniejsze tematy jakimi żyje w ostatnich miesiącach Polska. Główny wątek prelekcji stanowiły w sposób oczywisty trudne w ostatnim czasie stosunki na linii Warszawa-Tel Aviw. Dowiedzieliśmy się z ust pana redaktora, że konflikt wokół nowej ustawy IPN, wywołany sztucznie przez określone środowiska antypolskie, ma dzięki umiejętnej dypolmacji ze strony polskiej, szanse na wyciszenie emocji i kłamliwych oszczerstw pod adresem Polski i Polaków. Red. Sakiewicz, świetnie zorientowany w bieżącej polityce polskiej, przedstawił takie zagadnienia jak rozwój gospodarczy Polski pod kierownictwem rządu Dobrej Zmiany, walka z korupcją, bezpieczeństwo Kraju czy reforma sądownictwa. Podejmując temat sądownictwa nie omieszkał, z właściwym mu poczuciem humoru, zilustrować na swoim przykładzie, jakie miał osobiste doświadczenia z wymiarem (nie)sprawiedliwości w Polsce:”…pan tego nie napisał, ale pan chciał to właśnie napisać”- przeczytał w jednym ze skazujących go wyroków.

Tak jak pieśni barda Piekarczyka, przeplatające wypowiedzi red. Sakiewicza, miały rozluźnić atmosferę, tak temat tragedii Smoleńskiej, poruszony dogłębnie w prelekcji, przyczynił się do uczucia smutku w naszych sercach. Otuchy i nadziei dodał nam jednak pan redaktor naczelny, zapewniając, że nie ustanie do końca w walce o prawdę o Smoleńsku, mimo kolejnych prób pogrzebania tej prawdy w czeluści niegodziwych bredni. Red. Sakiewicz wezwał do jak najliczniejszego udziału w obchodach 8-ej rocznicy Tragedii nad Smoleńskiem w Warszawie, gdzie odsłonięty zostanie Pomnik Upamiętniający tą Tragedię.

Hej, kto Polak do Warszawy…

Obramowania muzycznego dwugodzinnej prelekcji red. Sakiewicza dokonał bard Paweł Piekarczyk, którego dobrze zna i ceni esseńskie środowisko patriotyczne. Pan redaktor mówił do serca, pan Paweł śpiewał do naszych serc. Umiłowanie Ojczyzny, to przewodnia nuta utworów jego tekstów i kompozycji. Znamy je wszyscy i śpiewamy od kołyski aż po grób. Tak nam dopomóż Bóg!!!

Do najważniejszych kwestii w dziedzinie polityki zagranicznej, jakie szczegółowo omówił red. Sakiewicz, jest obecnie dla Polski zajęcie należnej jej pozycji w Unii Europejskiej po Brexicie. Polska staje się wobec takiej sytuacji jednym z najważniejszych krajów członkowskich UE, o ile nie da się zepchnąć do roli kopciuszka.

Pana red. Sakiewicza można by jeszcze długo słuchać, ale mamy nadzieję, że okazja się wkrótce nadarzy – choćby na początku maja w Concordii podczas IV Zjazdu.

Klub Gazety Polskiej Essen

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress