Tekst alternatywny

Filadelfia – poseł Zbigniew Gryglas – NY – NJ

Pod Pomnikiem Katyńskim pan poseł spotkał się z przedstawicielami różnych organizacji polonijnych, między innymi SWAP, Reduty Dobrego Imienia, Klubów Gazety Polskiej i Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego. Pan poseł podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do obrony pomnika na starym miejscu oraz za to, że w wyniku tej walki został uregulowany status prawny monumentu. Natomiast w siedzibie SWAP na Manhattanie spotkał się również z przedstawicielami SWAP na czele z kom. 2 Okręgu Antonim Chrościelewskim oraz adiutantem ZG SWAP Markiem Chrościelewskim natomiast po muzeum oprowadzał dr. Teofil Lachowicz i Zygmunt Bielski. Pan poseł był pod olbrzymim wrażeniem Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej, bohaterstwa, miłości i przywiązania do Ojczyzny tych Polaków z USA i Kanady, którzy walczyli o Polskę wolna i niepodległa.

Poseł był zaskoczony ilością i jakością zgromadzonych eksponatów . Na koniec dziękował kom. Chrościelewskiemu za udział w bitwie o Monte Casino i za pracę na rzecz wolnej Polski.

Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele Klubów GP, Komitetu Smoleńsko – Katyńskiego oraz Reduty Dobrego Imienia – USA.

Tadeusz Antoniak

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress