Tekst alternatywny

Forum Klubów „GP” Województwa Śląskiego. Premier w liście: „zachowuję wobec Państwa ogromną wdzięczność”


Dziś o godz. 10:00 w siedzibie Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” w Katowicach, rozpoczęło się Forum Klubów „Gazety Polskiej” Województwa Śląskiego. – To nowa inicjatywa środowiska klubowiczów, która powstała podczas rozmów na dwóch ostatnich zjazdach klubów „Gazety Polskiej” w Spale – informują organizatorzy. Specjalnym gościem Forum, będzie marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz. List do uczestników wydarzenia wystosował premier Mateusz Morawiecki.

 

Klubowicze „Gazety Polskiej” postanowili zorganizować dodatkowe fora, na które zapraszani będą lokalni politycy i prezesi ważnych dla regionu zakładów przemysłowych.

W Katowicach o bezpieczeństwie energetycznym i roli polskiego górnictwa oraz roli społeczeństwa obywatelskiego z red. Tomaszem Sakiewiczem oraz red. Adrianem Stankowskim rozmawiać będą zaproszeni goście. Będą to między innymi: marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, prezes Węglokoksu S.A. Tomasz Heryszek, prezes Polskiej Grupy Górniczej S.A. Tomasz Rogala.

Gościem honorowym forum jest marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz.

List do uczestników Forum wystosował premier Mateusz Morawiecki.

Zachowuję wobec Państwa ogromną wdzięczność, że ciągle ożywiają Państwo rozmowę o Polsce i kierują ją na właściwe tory. Wszyscy mamy świadomość, że w „medialnym matriksie” polskie tematy są często marginalizowane, a polska racja stanu nie zawsze zajmuje pierwsze miejsce. Choć wydaje się oczywiste, że tak być nie powinno. Ten świat często wydaje się postawiony do góry nogami. Polskie sprawy zamiast być w centrum są spychane na margines, a większość, która powinna w demokracji kształtować główny nurt debaty, zostaje pozbawiona głosu

– zwrócił się do uczestników Forum premier.

Kluby Gazety Polskiej wyrosły z niezgody na uległość wobec mainstreamu. To one stały się przyczółkami, z których polski głos zaczął rozbrzmiewać pełną siłą, nieskrępowany i nieocenzurowany. Każdy z Klubów Gazety Polskiej z wielkim trudem musiał wykuwać sobie przestrzeń, która była wolna od poprawności politycznej i ideologicznych nacisków. I właśnie w takiej przestrzeni mogła odradzać się autentyczna demokracja, a wraz z nią polskość i patriotyzm – nareszcie kwitnące poza pedagogiką wstydu przez lata sączoną zwłaszcza w jednej z warszawskich gazet. Szczególnie dziękuję za zaangażowanie w walkę o pamięć i prawdę o katastrofie smoleńskiej, która jest jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich 30 lat, a którą chciano zepchnąć w otchłań niepamięci

– dodał Mateusz Morawiecki.

Cała treść listu premiera poniżej:

list Morawiecki

list Morawiecki_1
Forum KGP Śląsk I Belka sponsorska