Tekst alternatywny

FOTOGALERIA | VII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” USA i Kanady – ONLINE 25.10.2020 r.

FOTOGALERIA | VII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” USA i Kanady – ONLINE 25.10.2020 r.

bannerGPZjazd_GŁÓWNY_1

Dzisiaj (26.10.) nad ranem zakończył się VII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” z USA i Kanady – Online 2020 – cześć II.

W Zjeździe wzięło udział kilkaset osób z USA i Kanady, którzy mieli okazję ponownie spotkać się i  porozmawiać ze znamienitymi gośćmi z Polski i Stanów Zjednoczonych. Kontynuowano tematy z poprzedniego Zjazdu:  sytuacja polityczna w Polsce, zbliżające się wybory prezydenckie w USA.

W Zjeździe udział wzięły Kluby „Gazety Polskiej” z USA i Kanady m.in. Filadelfii, Nowego Jorku, New Jersey, New Port Richey (Floryda), Bostonu, Toronto GTA, Chicago, Chicago-Illinois (USA), Hamilton (Kanada),   Winnipeg (Kanada), Los Angeles (USA),   Waszyngton (USA), San Diego Ca (USA), Montreal (Kanada), Vancouver (Kanada), Edmonton (Kanada), Stamford Connecticut (USA) a także z Londynu, Paryża, Birmingham, Sztokholm, Hamburg i Polski.

Po części oficjalnej m.in. Tadeusz Antoniak, Ryszard Kapuściński, Tomasz Sakiewicz, Maciej Rusiński, Paweł Piekarczyk zabrali głos i przywitali gości. Następnie Minister Adam Kwiatkowski odczytał list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do uczestników Zjazdu.

Następnie odbyły się panele dyskusyjne w których udział wzięli: Minister Adam  Kwiatkowski, Minister  Jan Dziedziczak  Konsul Adrian Kubicki, Dyrektor Jan Badowski, Maciej Świrski, Aneta Antoniak (Filadelfia),  Helena Nikodem (Winnipeg Kanada)  Jurek Lizak (Toronto GTA), Marek Iwanek (Hamilton Kanada),  Dariusz Kuczborski (Chicago), Jacek Karwowski (Chicago-Illinois).

******

Szanowni Państwo,

W tych pandemicznych czasach bycie razem jest szczególnie ważne i jednocześnie szczególnie trudne. Mimo że tak jak co roku nie mogliśmy spotkać się osobiście, to jednak ten wspólnie spędzony czas, chodź przed ekranami komputerów, dał nam poczucie wspólnoty i utwierdził w przekonaniu że razem możemy więcej. W czasie gdy w Ameryce trwa zbrutalizowana kampania wyborcza, a Polsce zdziczałe protesty, „pigułka normalności”  którą sobie przekazaliśmy jest bezcenna. Za to wszystko wszystkim klubowiczom oraz przyjaciołom dziękujemy.

Specjalne podziękowania należą się naszym gościom: ministrom Adamowi Kwiatkowskiemu oraz Janowi Dziedziczakowi, Konsulowi Generalnemu w Nowym Jorku Adrianowi Kubickiemu a także Dyrektorowi Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Janowi Badowskiemu. Serdeczne dziękujemy za niezawodną obecność red. Tomaszowi Sakiewiczowi, prezesowi Ryszardowi Kapuścińskiemu oraz naszemu bardowi Pawłowi Piekarczykowi, który przyjechał do nas z Polski i zagrał nam koncert na żywo. Dziękujemy również Ewie i Ani Wójcik oraz Przemkowi Szałańskiemu za obsługę techniczną i wiele wspólnie spędzonych godzin aby wszystko to mogło się udać.

Aneta i Tadek Antoniak
Maciej Rusiński
Organizatorzy

W imieniu całego Klubu GP Filadelfia  i Nowego Jorku.

*************

http://www.klubygp.pl/prezydent-w-liscie-do-klubow-gazety-polskiej-z-usa-i-kanady-dziekuje-za-zaangazowanie-i-prosze-o-jeszcze/

http://www.klubygp.pl/kiedy-prezydent-andrzej-duda-zlozy-wizyte-w-usa-odpowiada-minister-z-kprp-adam-kwiatkowski/

http://www.klubygp.pl/braun-przekreslil-poparcie-konfederacji-wsrod-polonii-nie-mial-prawa-tego-powiedziec/

http://www.klubygp.pl/kiedy-prezydent-andrzej-duda-zlozy-wizyte-w-usa-odpowiada-minister-z-kprp-adam-kwiatkowski/

http://www.klubygp.pl/zabierajcie-glosno-glos-to-obowiazek-minister-kwiatkowski-dziekuje-polonijnym-klubowiczom-gp/

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress