Tekst alternatywny

Garwolin: Koncert Jana Pietrzaka „Zwycięska Polska”

W przeddzień 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w sali kinowej Kina Wilga zabrzmiał koncert Jana Pietrzaka i jego Kapeli spod Egidy. Artysta wszechstronny: satyryk, aktor, felietonista, autor i wykonawca wielu pieśni i piosenek, monologów, felietonów po raz drugi gościł w Garwolinie na zaproszenie Wicestarosty Powiatu Garwolińskiego Iwony Kurowskiej i Klubu Gazety Polskiej w Garwolinie. Koncert pn. „Zwycięska Polska” – projekt Fundacji Towarzystwo Patriotyczne Jana Pietrzaka – to program, którego celem jest przypomnienie pięknej i dramatycznej, ale też zwycięskiej w wielu momentach historii Polski.

Dwugodzinny koncert obfitował w osobiste wspomnienia Jana Pietrzaka, od Powstania Warszawskiego, które artysta przeżył jako 7-letni chłopiec, przez trudne czasy PRL-u i stanu wojennego, aż po dziś. Niezwykle wzruszające było wykonanie wielu piosenek m.in. Jest takie miejsce oraz wspólnie zaśpiewana kolęda Bóg się rodzi ze zwrotkami dopisanymi w czasie stanu wojennego. Opowieść o kultowej piosence Żeby Polska byłą Polską wykonaną dla jednego tylko widza – płk. Kuklińskiego w Stanach Zjednoczonych słyszeliśmy chyba po raz pierwszy. Większość utworów publiczność, która wypełniła po brzegi salę Kina Wilga, śpiewała razem z artystą. Wiele żartów widzowie witali gromkimi: śmiechem i oklaskami. Urodzony w 1937 r. artysta zadziwia energią i doskonałą pamięcią. Niestrudzenie promuje ideę budowy pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 r. w jej 100. rocznicę.

W koncercie wzięło udział wielu mieszkańców Garwolina i Powiatu Garwolińskiego oraz zaproszeni goście, m.in.: ks. proboszcz parafii w Miętnem Jerzy Janowski, starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, burmistrz Miasta Żelechowa Łukasz Bogusz, zastępca komendanta KPP Dariusz Rogala, sekretarz powiatu Bartłomiej Kozyra, dyrektor Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego Diana Kwiatkowska.

Kluby Gazety Polskiej Garwolin

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress