Tekst alternatywny

Garwolin – miesięcznica tragedii smoleńskiej, 10 lipca

Jak co miesiąc tak i 10 lipca 2017 roku w garwolińskiej Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego  odprawiona została Msza Święta w intencji ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej.
Po Mszy Świętej członkowie i sympatycy Klubu GP przeszli pod pomnik ku czci pomordowanych żołnierzy Armii Krajowej w  latach 1939-1956 , na którym znajduje się również tablica upamiętniająca wizytę Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, która miała miejsce 27-05-2009 roku w Garwolinie. Pod pomnikiem złożono hołd ofiarom katastrofy, zapalono znicze Przewodniczący Klubu GP w Garwolinie Maciej Kurowski odczytał apel Klubów GP, następnie Poseł Grzegorz Woźniak omówił bieżące wydarzenia, o których dyskutowano.

W uroczystościach uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Radny Sejmiku Mazowieckiego Krzysztof Żochowski, Radny Rady Powiatu Garwolińskiego Maciej Kurowski, Przewodniczący  Oddziału Garwolin NSZZ „Solidarność” Przemysław Stępniewski, członkowie i sympatycy Klubu GP oraz mieszkańcy powiatu Garwolińskiego. Część naszych członków i sympatyków uczestniczyła w obchodach zorganizowanych w Warszawie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress