Tekst alternatywny

GARWOLIN | Relacja ze spotkania z red. Tomaszem Sakiewiczem


Klub Gazety Polskiej w Garwolinie gościł we wtorek 24 stycznia br. redaktora Tomasza Sakiewicza. W spotkaniu wzięli udział członkowie i sympatycy Klubu Gazety Polskiej z Garwolina i powiatu garwolińskiego, ale przybyli także goście z odleglejszych miast jak Otwock i Puławy.

Podczas spotkania red. Sakiewicz przybliżył nam i zachęcił do włączenia się w najnowszą akcję  „Gazety Polskiej” wymierzoną w cenzurę pn. „Nie zamkniecie nam ust” rozpoczynającą się 25 stycznia br.. Duża część spotkania poświęcona została kwestiom bezpieczeństwa Polski i świata w obliczu wojny na Ukrainie,  także w kontekście skandalicznej wypowiedzi Radosława Sikorskiego nt. planów rozbioru Ukrainy przez Polskę.

Dużo uwagi poświecił także funkcjonowaniu i roli Klubów Gazety Polskiej oraz Ruchowi Kontroli Wyborów w obecnej sytuacji geopolitycznej i podczas zbliżających się wyborów. Odpowiadał także na liczne pytania uczestników dotyczące zarówno obecnej sytuacji politycznej, jak i historii Polski.

Kończąc spotkanie Tomasz Sakiewicz opowiedział o swoich książkach przywiezionych do Garwolina: Testament I Rzeczypospolitej, Zasypani, Pociąg życia – bajki dla Kostka i Mateuszka oraz album Laur Niepodległości Agnieszki Kowalczyk. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami i wpisaniem dedykacji do książek.

Poproszony o dedykację dla obecnych redaktor Sakiewicz zaimprowizował krótki wierszyk z ciepłymi słowami dla uczestników spotkania w Garwolinie. Serdecznie dziękujemy!

KLUB „GAZETY POLSKIEJ” GARWOLIN