Tekst alternatywny

Garwolin: Rocznica Tragedii pod Smoleńskiem

W 9 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej 10 kwietnia o godzinie 17.30 w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji ojczyzny i ofiar tragedii smoleńskiej. Liturgię odprawił ks. Prałat Ryszard Andruszczak- prepozyt garwolińskiej kolegiaty.

Po Mszy Świętej członkowie i sympatycy Klubu GP przeszli pod pomnik ku czci pomordowanych żołnierzy Armii Krajowej w latach 1939-1956 , na którym znajduje się również tablica upamiętniająca wizytę Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, która miała miejsce 27-05-2009 roku w Garwolinie.

Po złożeniu wieńców i zapaleniu zniczy głos zabrała Wicemarszałek Senatu Pani Maria Koc, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak oraz Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Garwolinie Maciej Kurowski.
W uroczystościach uczestniczyli między innymi: Wicemarszałek Senatu Pani Maria Koc, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak , Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztof Żochowski, przedstawiciele samorządów na czele ze Starostą Garwolińskim Mirosławem Walickim i Wicestarostą Iwoną Kurowską, członkowie i sympatycy Klubu GP oraz mieszkańcy powiatu Garwolińskiego.

Klub Gazety Polskiej Garwolin

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress