Tekst alternatywny

Gdańsk II: Wsparcie księży na Białorusi

Z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej Gdańsk II przeprowadzona została błyskawiczna akcja wsparcia księży posługujących na Białorusi.

„To wspaniali patrioci, remontujący zrujnowane polskie kościoły, ratujący od zapomnienia nasze zabytki i cmentarze, pielęgnujący polską mowę, tradycję i historię. Kościół katolicki na Białorusi nie jest dotowany przez państwo, tak jak Cerkiew i pracujący tam księża borykają się z ogromnymi problemami, nie tylko finansowymi. Dlatego postanowiłam poprosić członków i sympatyków Klubów Gazety Polskiej o wsparcie i przedstawiłam możliwość zamawiania Mszy św. Czasu mieliśmy bardzo mało, dosłownie kilka dni.” – mówi wiceprzewodnicząca KGP Gdańsk II Małgorzata Odyniec.

Pomoc w wysokości 1650 zł dotarła już do trzech parafii na Grodzieńszczyźnie i w sierpniu zostaną tam odprawione Msze święte w przekazanych intencjach.

Podziękowania należą się wszystkim ofiarodawcom, a zwłaszcza Krakowskiemu KGP, który bardzo aktywnie włączył się w akcję.

14 sierpnia o godzinie 8:00 czasu polskiego polecony Bogu zostanie nieodżałowany śp. Tomek Kowalczyk w miesiąc po śmierci.

Klub Gazety Polskiej Gdańsk II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress