Tekst alternatywny

Gliwice: 11 listopada w Warszawie

11 Listopada, w stulecie odzyskania niepodległości Gliwicki Klub Gazety Polskiej obchodził w Gliwicach, Katowicach i na Marszu Niepodległości w Warszawie. O świcie nasi Strzelcy Rzeczypospolitej wyjeżdżając na ćwiczenia „ANAKONDA-18” zapalili i złożyli znicze przed pomnikiem Gliwickich Cichociemnych Spadochroniarzy AK oraz w Golgocie Polskiej.
W samo południe klubowicze pozostali w Gliwicach odśpiewali Hymn Polski w kościele garnizonowym, uczestniczyli we Mszy św. z okolicznościową patriotyczną homilią, złożyli wiązankę kwiatów w Golgocie Polskiej, wysłuchali koncertu organowego z pieśniami patriotycznymi w aranżacji i wykonaniu Tomasza Pasławskiego. Po Mszy św. przed kościołem i później przed pomnikiem Marszałka Piłsudskiego, Klubowiczki rozdały kilkaset egzemplarze jednodniówki okolicznościowej Polski Zbrojnej. Wieczorem, na zaproszenie Wojewody Śląskiego były w Katowicach na koncercie „W naszych sercach Polska”.
W Warszawie na Marszu Niepodległości delegacja naszego klubu szła radośnie razem z innymi klubami, spotykając się z redaktorem naczelnym Tomaszem Sakiewiczem i wieloma innymi przyjaciółmi.
J. Ś.,

foto: Jan Grab, Elżbieta Kotlarska, Teresa Plewa , Marek Kordylewicz, Maja Ingarden.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress