Tekst alternatywny

GLIWICE | Pogrzeb Biskupa Gerarda


20.03.2021, Uroczystości pogrzebowe śp. Ks. bp. GERARDA KUSZA członkowie Gliwickiego Klubu Gazety Polskiej, pomimo pandemii, oglądali i słuchali – w pięknej oprawie muzycznej – dzięki transmisji na żywo TV TRWAM. Mszę św. w gliwickiej Katedrze Św. Apostołów Piotra i Pawła koncelebrował metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz, który wspominając 45-letnią przyjaźń i współpracę z biskupem Gerardem w komisjach Konferencji Episkopatu Polski podkreślił praktyczność i duchowość katechetyczną Księdza. Swoje wspomnienie zakończył słowami: „Chcę podziękować Tobie i Panu Bogu, że mieliśmy takiego biskupa”.

Biskup Jan Kopeć  przedstawił życiorys swojego przyjaciela, który miał radosne usposobienie, życzliwość do każdego człowieka oraz wierność i posłuszeństwo Kościołowi. Arcybiskup Wiktor Skworc podkreślił, że Biskup Gerard był wierny przyjętemu zawołaniu biskupiemu „Posłuszeństwo i Pokój” i wszędzie gdzie pracował wnosił rozsądek i pokój.

Biskup senior Gerard Kusz został pochowany na cmentarzu parafii Św. Anny  w  rodzinnych Dziergowicach, niewielkiej miejscowości koło Kuźni Raciborskiej, na pograniczu województw opolskiego ze śląskim.

J.Ś.

Kluby Gazety Polskiej Gliwice

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress