Tekst alternatywny

Gliwice: śp. Stefan Hambura

2.05.2020. Zmarł  Stefan Hambura, przyjaciel Gliwickiego Klubu Gazety Polskiej. Gliwiczanin – ministrant,  uczeń Technikum  Łączności. Niemiecki prawnik, berliński adwokat, obrońca Polaków w Niemczech, publicysta i polityk.

Uczestniczył w Zjazdach Klubów GP w składzie  naszej delegacji. Razem z Klubem Współfinansował  tablicę: „Ofiary NKWD, UB, Żołnierze Wyklęci” w Kaplicy przy Kościele Mariackim w Katowicach. Na spotkaniach organizowanych przez  nasz klub wygłaszał prelekcję o stosunkach polsko- niemieckich, błędach politycznych i poszukiwaniu porozumień na bazie prawdy i wzajemnego zrozumienia.

 Miał obywatelstwo polskie i niemieckie, a katolickie serce po stronie pokrzywdzonych, skore do pomocy.

Odszedł Żołnierz prawdy i sprawiedliwości.  Cześć Jego pamięci!

Klub Gazety Polskiej Gliwice

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress