Tekst alternatywny

GLIWICE | Spotkanie klubowe cykl wykładów związanych z zagadnieniem „człowiek a ideologia”


12.01.2022. Na spotkaniu Gliwickiego Klubu Gazety Polskiej dr Ferdynand Morski kontynuował cykl wykładów związanych z zagadnieniem „człowiek a ideologia”. Tym razem starał się zapoznać nas  z postacią i poglądami amerykańskiego konserwatysty dziennikarza i publicysty Roda Drehera. –. Autor światowych  bestsellerów “Opcja Benedykta” i “Żyć bez kłamstwa”.

Dreher   urodził się 14 lutego 1967 w Baton Rouge w Luizjanie . Wychował się w małym miasteczku St. Francisville . Ukończył dziennikarstwo z tytułem „Bachelor of Arts” na Uniwersytecie Stanowym Luizjany. Rozpoczął swoją karierę jako krytyk telewizyjny,  później pracował jako główny krytyk filmowy  i redaktor  W 2002 Dreher napisał swój  pierwszy esej, który badał podkategorie amerykańskiego konserwatyzmu. Doszedł do wniosku, że konserwatyści to obecnie prześladowana mniejszość. Jednocześnie w poszukiwaniu prawdy przeszedł metamorfozę religijną przez protestantyzm do katolicyzmu, a  po aferach pedofilskich wybrał prawosławie.

Obecnie w USA rządzi niemoralna mniejszość z pokolenia rewolucji seksualnej szerząca degrengoladę moralną i miękki terroryzm. Naiwność społeczeństwa ze spranymi mózgami, z wciśniętą ideologią poprawności politycznej, przez wszystkie nieomal korporacje i agendy rządowe, doprowadzi do upadku cywilizacji europejskiej i powszechnego ogłupienia. Czy można ją jeszcze uratować? „Opcja Benedykta” to pilna potrzeba odnowy duchowej, ogromnej żarliwości i takiej wiary, jaką wniósł do Europy Święty Benedykt z Nursji w VI wieku.

Na podstawie wielu rozmów przeprowadzonych telefonicznie i na żywo, zwłaszcza z osobami, które przeżyły agresywny komunistyczny totalitaryzm w naszej części świata, dziennikarz doszedł do tragicznej diagnozy: Stany Zjednoczone i cały Zachód dobrowolnie ulegają „miękkiemu totalitaryzmowi”, forsowanemu przez wrogów tradycyjnych, religijnych i konserwatywnych wartości .Jak to przetrwać? – Jest tematem książki „Żyć bez kłamstwa”.

J.Ś.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress