Tekst alternatywny

GLIWICE | Spotkanie Klubu GP w Gliwicach

30.12.2020. Ostatnie w 2020 roku spotkanie Gliwickiego Klubu Gazety Polskiej poświęcone było aktualnościom i dwom publikacjom. Pierwsza to artykuł Wojciecha Wybranowskiego o błędach prawicy dotyczącego braku oddolnego organizowania społeczeństwa i braku sukcesywnej wymiany pokoleń, skutkującej skostnieniem i starzeniem się struktur PiS.

Druga to dywersyjna publikacja  „Listu Lekarzy i Naukowców” podpisany przez 64 antyszczepionkowców. w tym 12 profesorów i 32 lekarzy. Wrażenie kompetencji nadają tytuły profesorskie, ale kryją się pod nimi osoby niekompetene doktorzy hab. nauk społecznych, ekonomicznych, humanistycznych, filozofii i literatury. Jest też dwóch patomorfologów, histolog i dwóch biologów zajmujących się genetyką roślin i szczurów, ale żadnego wirusologa lub epidemiologa. Tezy zawarte w tym liście zostały prawie natychmiast obalone przez ekspertów wirusologów, ale publikacja nadal krąży w Internecie rozpowszechniana przez naiwnych.

Z aktualności wspomniano 102 rocznicę Powstania Wielkopolskiego omawianą na poprzednim spotkaniu. Podziękowano delegatom, którzy uporządkowali otoczenia pomników i zapalili znicze 27.12.

Klub zaproponował na „ Człowieka Roku 2020 Klubów Gazety Polskiej” i jednomyślnie zaaprobował kandydaturę Premiera  Jarosława Kaczyńskiego, który od dawna na to zasługiwał.

Kolega Fred Morski mówił o nowym pokoleniu nacjonalistów ukraińskich  w Kijowie, szukających porozumienia z Polską.

Zredagowano życzenia noworoczne ogłaszane w czasie Koncertu Sylwestrowego 31. Grudnia, od godz. 21:30 w TV REPUBLIKA: „Nie bądź sam, baw się z nami”

Klub Gazety Polskiej Gliwice

 

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress