Tekst alternatywny

Gliwice: Spotkanie Klubu

5.02.2020.Na spotkaniu Gliwickiego Klubu G.P. gościliśmy przewodniczącego Klubu z Sosnowca Pawła Szopę  który wygłosił prelekcję o Słudze Bożej Wandzie Malczewskiej. Mistyczka, wizjonerka otrzymała wiele proroczych pouczeń dotyczących losów Kościoła i Polski, między innymi:

 W 1852 roku ujrzała Zbawiciela dźwigającego krzyż, który powiedział: : „Zbliżają się czasy przewrotne. Ojczyzna wasza będzie wolna od ucisku wrogów zewnętrznych, ale ją opanują wrogowie wewnętrzni. Przede wszystkim starać się będą wziąć w swe ręce młodzież szkolną i dowodzić będą, że religia w szkołach niepotrzebna, że można ją zastąpić innymi naukami. Spowiedź i inne praktyki religijne, kontrola Kościoła nad szkołami zbyteczna, bo ścieśnia myślenia ucznia. Krzyże i obrazy religijne ze sal szkolnych będą chcieli usunąć, aby te wizerunki chrześcijańskie nie drażniły Żydów. Przez młodzież pozbawioną wiary zechcą w całym narodzie wprowadzić niedowiarstwo. Jeżeli naród uwierzy temu i pozbędzie się wiary, straci przywróconą Ojczyznę”

15 sierpnia 1873 r., po nieszporach, Wanda, stojąc przed ołtarzem Matki Boskiej – usłyszała od Niej: „Uroczystość dzisiejsza niezadługo stanie się świętem waszym narodowym, bo w tym dniu odniesiecie zwycięstwo świetne nad wrogami, dążącymi do waszej zagłady”.

Wanda Malczewska w latach 1846-1870 mieszkała w majątku swojej ciotki Konstancji Siemińskiej w Klimontowie – obecnie jest to dzielnica Sosnowca, w której mieszka Paweł Szopa. Podziękowaliśmy brawami za piękną prelekcję i westchnieniem o cud, potwierdzający świętość Wandy Malczewskiej.

Ponadto omówiono szczegóły techniczne przygotowań do wyjazdu autobusem do Warszawy, w sobotę 8 lutego, na demonstrację poparcia reformy sądownictwa.

Jan Święcicki

Zdjęcia: Maria Ożga.

Klub Gazety Polskiej Gliwice

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress