Tekst alternatywny

Gliwice: Wspomnienie o św. p. Ewie Kubicy

30 stycznia 2019r. odbył się pogrzeb znanej blogerki Eski- jest okazja by powiedzieć o Niej słów kilka. Z pochodzenia Kresowianka, urodzona, już po wojnie, w Gliwicach i tam zamieszkała- była pracownikiem naukowym Politechniki Śląskiej. Następnie przenosi się do Jankowic k. Raciborza, bierze czynny udział w życiu lokalnej społeczności. Inżynier- architekt, samorządowiec- była Vice Prezydentem Gliwic I kadencji Samorządu w roku 1990, dokumentalistka, autorka kilku książek, działaczka „Solidarności” ( 6 tygodni w więzieniu w Sosnowcu w 1982r, potem w Darłówku.) Jako bloger, debiutowała na Salonie 24 w roku 2009- ostatni tekst zamieściła w sierpniu 2018. W okresie 9 lat zamieściła 1723 tekstów (średnio co 2 dni) miała 4,5 mln. odsłon. Znana jako osoba o wyjątkowym temperamencie mająca zdroworozsądkowe podejście do ludzi i polityki. Wierzyła ,że zarówno w architekturze jak i w życiu są wyłącznie ściany proste albo krzywe. Panią Ewę Kubicę gościliśmy dwa razy w naszym Klubie na spotkaniach w Centrum Edukacji im. JPII. W roku 2015 na wykładzie „O świadectwie wiary polskiego Śląska” i na promocji albumu „Kapliczki wiejskie” , po raz drugi-13. I. 2016 na spotkaniu „ Czy potrzebna jest wojna z Trybunałem Sprawiedliwości”.

Ligia Mercik

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress