Tekst alternatywny

Gliwice: XIII Zjazd Klubów Gazety Polskiej w Spale

W dniach 15-17 czerwca 2018r., w Spale, odbył się XIII Zjazd Klubów Gazety Polskiej. Jak zwykle było to dla klubowiczów, wielkim wydarzeniem. Mogliśmy przekonać się o sile i znaczeniu naszego środowiska, wymienić doświadczeniami, zawierać nowe znajomości i odświeżyć kontakty. Obecni byli klubowicze z całego świata. Klub nasz szczególnie serdecznie powitał  Kolegów z Wilna i przedstawicieli Klubu GP z  Wiednia.
Wystąpienia polityków  rozpoczęło odczytanie przez  Joannę  Lichocką, serdecznego  listu od Prezesa PiS , Jarosława Kaczyńskiego. W liście przypomina, że jest to rok 100-lecia Odzyskania Niepodległości ale jest to i rok wyborów, które musimy wygrać. Z wielką uwaga wysłuchaliśmy wystąpień Premiera Mateusza Morawieckiego i Pani Premier Beaty Szydło. Szczególnie oczekiwaliśmy – i nie zawiedliśmy się – na spotkaniu z Min. Antonim Macierewiczem, który w sposób profesjonalny, z dbałością o szczegóły, opowiedział o pracy Komisji ds. Wyjaśnienia Tragedii Smoleńskiej.
Pokrzepieni zapewnieniami polityków, że nie będzie odwrotu od drogi reform, a szczególnie wymiaru sprawiedliwości i docenieni jako „twardy elektorat” (mówiono o nas – super twardziele), ze spokojem oddaliśmy się lżejszym formom integracji tj. uczestnictwu w koncertach i w nocnych Polaków rozmowach.
XIII Zjazd Klubów Gazety Polskiej zakończyliśmy uroczystą Mszą Świętą.

Tekst i zdjęcia: Ligia Mercik.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress