Tekst alternatywny

Gliwickie Klubu GP wzięła udział w uroczystości nadania rondu w Raciborzu nazwy „Rondo Żołnierzy Niezłomnych”

Gliwicki  Klubu GP wziął udział w uroczystości nadania rondu w Raciborzu nazwy „Rondo Żołnierzy Niezłomnych”

21.03.1017.  Na zaproszenie Klubu GP w Raciborzu, delegacja Gliwickiego Klubu GP wzięła udział w uroczystości nadania najważniejszemu rondu w mieście  nazwy „Rondo Żołnierzy Niezłomnych”.. Gość honorowy Tadeusz Płużański wygłosił piękne przemówienie okolicznościowe a następnie w towarzystwie Posła na Sejm RP. Prezydenta Raciborza , radnych miejskich i zwycięzców – w różnych kategoriach wieku –  biegu  śladem „Żołnierzy Wyklętych”, przeciął symboliczną wstęgę. Ksiądz poprowadził krótką modlitwę; odegrano i odśpiewano Hymn Narodowy – Rondo zostało otwarte.
Na spotkaniu po uroczystości Tadeusz Płużański obiecał zainteresować się historią dwóch studentów I roku Wydziału Chemii Politechniki Śląskiej zamordowanych przez UB,którą przedstawiła Ligia Mercik. Przed powrotem jeszcze zdjęcie pod pomnikiem Arcybiskupa Józefa Gawliny legendarnego Biskupa polowego WP na Zachodzie.
Dziękujemy Klubowi Raciborskiemu z jego przewodniczącą Stefanią Pak, za zaproszenie,inicjatywę nadania nazwy, doprowadzoną do udanego finału oraz za dobrą organizację i prowadzenie uroczystości.

Gliwicki Klub „GP”

 Gliwice_2017_03_25_1 Gliwice_2017_03_25_2 Gliwice_2017_03_25_3 Gliwice_2017_03_25_4

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress