Tekst alternatywny

Głogów – odsłonięcie czterech popiersi Bohaterów:gen. A. Fieldorfa ps. NIL, mjr. Z. Szendzielarza ps.ŁUPASZKA, ppor. D. Siedzikówny ps. INKA oraz, płk. W. Pileckiego ps. „WITOLD”, 19 listopada

Odsłonięcie czterech popiersi Bohaterów: gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. NIL, mjr.  Zygmunta Szendzielarza ps.ŁUPASZKA, ppor. Danuty Siedzikówny ps. INKA oraz, płk. Witolda Pileckiego ps. „WITOLD”

Głogów, 19 listopada 2016r. Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów oraz Klub Gazety Polskiej w Głogowie zapraszają na niezwykłe wydarzenie jakim będzie odsłonięcie w Głogowie czterech popiersi Bohaterów: gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. NIL, mjr.  Zygmunta Szendzielarza ps.ŁUPASZKA, ppor. Danuty Siedzikówny ps. INKA oraz, płk. Witolda Pileckiego ps. „WITOLD”.
Nasze popiersia staną wokół Pomnika Podziemia Niepodległościowego w Głogowie, tworząc razem niezwykłą Aleję Pamięci.

Warto zaznaczyć, że zarówno Pomnik Podziemia Niepodległościowego jaki i popiersia Bohaterów powstały
z inicjatywy mieszkańców Głogowa którzy wsparli  tą inicjatywę   w ramach budżetu obywatelskiego.

Planowany termin odsłonięcia popiersi to sobota, 19 listopada 2016 roku.

Zapraszamy na jeden z najważniejszych momentów w historii naszego miasta. Dzień, w którym Głogów w sposób godny, z pełnymi honorami odda cześć bohaterom. W naszej Alei Pamięci staną piękne i dumne popiersia, które staną się świadectwem Prawdy i Pamięci.

Na uroczyste odsłonięcie popiersi nasze zaproszenie przyjęła Pani Zofia Pilecka córka pułkownika Witolda Pileckiego, Pani Danuta Ciesielska siostrzenica podporucznik Danuty Siedzikówny ps.„INKA”, Pani Helena Morawska siostrzenica   mjr „Łupaszki”, Pan Leszek Zachuta z rodziny generała ” NILA”.

Swój przyjazd potwierdziła pani Minister Elżbieta Witek, a także Pan profesor Krzysztof Szwagrzyk wiceprezes IPN,
dr Piotr Szubarczyk z IPN, Pan Jacek Pawłowicz Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Represjonowanych w PRL, Pan Paweł Nowacki z TVP 1,  Tadeusz Płużański prezes Fundacji „Łączka”. Swój przyjazd potwierdziła także Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław z Warszawy oraz Związek Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z Poznania. Nad całością czuwać będzie Kompania Honorowa Wojska Polskiego z 11 Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania.

 Głogów, 19.11.2016

Plan Uroczystości:

Godzina 13:00, Parafia Św. Mikołaja w Głogowie na ul. Powstańców Śląskich 1

Uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Księdza Biskupa Seniora Pawła Sochę z Diecezji zielonogórsko-gorzowskiej,

Przed Mszą Świętą, oraz po Mszy Świętej okolicznościowe przemówienia

Godzina 15:00, Przejście pod Aleję Pamięci (skwer przy ul. Bolesława Krzywoustego) na której usytuowane będą popiersia.

Odegranie Hymnu Narodowego

Uroczyste odsłonięcie oraz poświęcenie Popiersi w obecności zaproszonych gości.

Apel Pamięci, złożenie kwiatów

Okolicznościowe przemowy.

Godzina 16:00, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie, ul.Brama Brzostowska 1

Spotkanie z zaproszonymi gośćmi. Panel dyskusyjny. Ciepły posiłek.

Godzina 18:30, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie, ul.Brama Brzostowska 1

KONCERT „W Hołdzie Niezłomnym” –  Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk ZAPISKI ZDRADY, WALKI I ZWYCIĘSTWA

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress