Tekst alternatywny

Gniezno – Spotkanie ze Stanisławem Krajskim

W sobotni wieczór w murach CK eSTeDe odbyło się spotkanie z historykiem filozofii i publicystą Stanisławem Krajskim, który przyjechał do Gniezna z krótkim wykładem.

Prelegent, który w swojej działalności twórczej prowadzonej przez lata, dość szeroko opisał historię oraz dzieje współczesne wolnomularstwa, przyjechał opowiedzieć przede wszystkim o tej konkretnej tematyce. Jak przekazał w trakcie spotkania, zorganizowanego na zaproszenie posła Krzysztofa Ostrowskiego i gnieźnieńskiego Klubu Gazety Polskiej, działalność masonerii zarówno w wiekach wcześniejszych, jak i obecnie, wciąż otacza aura tajemnicy.

Działalność wolnomularska nie jest znana większości, a także powody jej powstania i formuła, w jakiej ona funkcjonuje w dzisiejszym społeczeństwie. To dlatego nieobce temu tematowi są problemy współczesności – szeroko rozumiane niepokoje panujące na świecie, które przekładają się na migrację ludności (chociażby z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy) czy napięcia militarne, występujące w różnych regionach świata. Ważne w tym pierwszym kontekście jest, jak to przekazał Sławomir Krajski, zrozumienie istoty Islamu jako religii, a także prawidłowe odczytywanie tego, co jest zapisane w Biblii czy przepowiedniach fatimskich.

Wykładu prelegenta wysłuchiwała spora grupa zainteresowanych gnieźnian, którzy do prowadzącego skierowali sporo pytań w różnych kwestiach, nierzadko interesujących ogół społeczeństwa, a na które nigdzie nie można znaleźć konkretnej odpowiedzi.

Klub „Gazety Polskiej” Gniezno

fot. Rafał Wichniewicz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress