Tekst alternatywny

I Zjazd Klubów „GP” z USA i Kanady – 29.01.2014 r.

I Zjazd Klubów „GP” z USA i Kanady – 29.01.2014 r.

Na początku lutego w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown (USA) odbędzie się I Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” z USA i Kanady. W obu tych krajach bardzo aktywnie działa już 18 Klubów „GP”, grupujących Polaków, którzy z różnych względów nie mogą znaleźć swojego miejsca w licznych organizacjach polonijnych i całą swoją energię i chęć działania dla dobra Polski realizują w Klubach „GP”. Jak mówią organizatorzy zjazdu: „Istnieje potrzeba integracji środowiska związanego z Gazetą Polską, poznania się, wymiany doświadczeń i pomysłów, ale przede wszystkim wspólnej rozmowy o Polsce, płynącej z troski i miłości do Ojczyzny”.

W trzydniowym zjeździe swój udział zapowiedzieli przedstawiciele kilkunastu Klubów „GP” działających w obu północnoamerykańskich krajach, a także goście: prof. Kazimierz Nowaczyk wraz z małżonką, prof. Wiesław Binienda, mec. Maria Szonert – Binienda, dr inż. Wacław Bereczyński, red. Tomasz Sakiewicz, Paweł Piekarczyk i Ryszard Kapuściński.

Rozpoczęły się przygotowania do III Wielkiego Wyjazdu na Węgry, który – tak jak w ubiegłych latach – odbędzie się w Święto Narodowe Węgier, w dniu 15 marca. W najbliższym numerze „Gazety Polskiej” przedstawimy wstępny program wyjazdu; o szczegółach wyjazdu będziemy na bieżąco informować na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl.

W tym roku nasze poparcie dla polityki Viktora Orbana będzie niezwykle ważne, ponieważ już na początku kwietnia planowane są na Węgrzech wybory parlamentarne, które zdecydują o przyszłości Węgrów.

Z inicjatywy Klubu „GP” z Poznania odbyło się tournée spotkań z Krzysztofem Wyszkowskim w wielkopolskich klubach „GP”. Spotkania nt. „70 lat od wprowadzenia w Polsce komunizmu – 25 lat od wprowadzenia postkomunizmu” odbyły się w Poznaniu, Nowym Tomyślu, Śremie, Krzywiniu, Wolsztynie.

Klub „GP” w Kętrzynie zorganizował spotkanie z Leszkiem Żebrowskim. Spotkanie wzbudziło olbrzymie zainteresowanie wśród mieszkańców miasta.

Na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach, odbyło się spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem. Znany publicysta przyjechał by promować swoją najnowszej książki pt.: „Antypolonizm. Rozmowy o nienawiści wobec Polaków”.

W Księgarni „GP” w Krakowie odbyła się promocja najnowszej książki Jarosława Szarka „Powstanie styczniowe. Zryw wolnych Polaków.” Spotkanie z autorem poprowadził Stanisław Markowski.

Na zorganizowane przez Frondę spotkanie z ks. prof. dr hab. teologii Waldemarem Chrostowskim, licznie przybyli członkowie gliwickiego Klubu „GP”. Tematem wykładu ks. Waldemara była kwestia ”Chrześcijaństwo a Judaizm.”

Krakowski Klub „GP” gościł na spotkaniu ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Gość zaprezentował najnowszą książkę pt. „Personalnik subiektywny”. Relacja wideo: www.klubygazetypolskiej.pl

Klub GP Gdańsk II uczestniczył we mszy św. w intencji Bohaterów Powstania Styczniowego w 151 rocznicę jego wybuchu. Na mszy obecni byli m.in. poseł Anna Fotyga, członkowie Klubu „GP” i zaprzyjaźnionych organizacji patriotycznych.

W mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych, w trakcie meczów reprezentacji Polski w duńskim Aarhus, polskiej reprezentacji kibicują członkowie Klubu „GP” z Aarhus, którzy dumnie wywieszają banner Klubu „GP”.

W Krakowie na uroczystym opłatku spotkali się klubowicze oraz sympatycy krakowskiego Klubu „GP” im. Janusza Kurtyki. Były okolicznościowe przemówienia, modlitwa, życzenia oraz wspólne kolędowanie, a wśród honorowych gości pojawili się: p. Maria Lamers, krakowska artystka Piwnicy Świętego Norberta; ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski; senator PiS Bogdan Pęk; przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność” Wojciech Grzeszek; Jacek Smagowicz z Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, a także artysta i fotografik, p. Stanisław Markowski, oraz prezes Klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński. Relacja wideo: www.klubygazetypolskiej.pl

W Jastrzębiu-Zdroju odbyło się noworoczne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Klub „GP”. W spotkaniu uczestniczyli członkowie i sympatycy Klubu, członkowie Inicjatywy Społecznej Pamięć Jastrzębska oraz zaproszeni Goście z Cieszyna, Zebrzydowic oraz Mszanej.

W Szczecinie odbyło się spotkanie „kolędowe” Klubu „GP” poświęcone polskim kolędom i pastorałkom pt. „Historia kolęd i pastorałek”.

W Chełmie odbyło się spotkanie opłatkowe na które przybyli również przewodniczący Klubu „GP” z Lublina, Włodawy i Zamościa oraz reprezentant hrubieszowskiego Klubu „GP”.

W Klubie „GP” Gdańsk II odbyło się spotkanie opłatkowo – noworoczne. Swoją obecnością zaszczycił spotkanie poseł Andrzej Jaworski. Odczytany został też list od minister Anny Fotygi, której obowiązki nie pozwoliły na osobisty udział w spotkaniu.

Klub „GP” w Koninie zorganizował spotkanie opłatkowe dla członków i sympatyków klubu „GP”.

Członkowie tyskiego Klubu „GP” spotkali się na spotkaniu opłatkowym połączonym z wieczorem kolędowym

Toronto GTA – powstał 373. Klub „GP”; przewodniczącym Klubu „GP” został Stefan Pindral, tel. 001-905-302-3556, email: klubgp.torontogta@gmail.com

Chojnice – powstał 374. Klub „GP”; przewodniczącym Klubu „GP” został Kamil Kaczmarek, tel. 533 203 497, email: kgpchojnice@gmail.com

Tarnów – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Józef Boryczko, tel. 665 770 390, email: klubgp.tarnow@gmail.com Pani Agnieszce Rojek – Mazurkiewicz dziękuję za dotychczasową współpracę.

Tychy – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym Klubu „GP” został Zygmunt Grochowalski, tel.: 694 761 875, email: tychy.klubgp@gmail.com. Panu Wojciechowi Jabłońskiemu dziękuję za dotychczasową współpracę.

Nowy Dwór Gdański – działalność zawieszona. Panu Stanisławowi Rączce dziękuję za dotychczasową współpracę.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress