Tekst alternatywny

III „Bal Prawej Strony”

Dnia 03.02.2018 w Restauracji Teqila w Rumi, z inicjatywy Klubów Gazety Polskiej Wejherowo i Gdańsk II odbył III „Bal Prawej Strony”, który łączył przyjemne z pożytecznym, ponieważ oprócz świetnej zabawy, miał także charakter /cel charytatywny jakim było wsparcie finansowe dla sióstr Benedyktynek w Staniątkach , zabiegających o rewitalizację najstarszego Klasztoru w Polsce i wyeksponowanie bezcennych dzieł literatury, malarstwa i rzeźby, będących Naszym wspólnym dobrem narodowym . W tym celu na balu wylicytowana została broszka Pani Premier Beaty Szydło oraz Atlas kotów z autografem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na łączną sumę/kwotę 5.650 zł .

Aukcje poprowadził również charytatywnie, wkładając tym samym swój udział w ten szczytny cel, Prezes Fundacji Virtuti Artis, znakomity aktor polskiej sceny teatralnej oraz TV Pan Jacek Rozenek.

Na balu z patriotyczną oprawą, do Poloneza poprowadził gości/ uczestników Zespół Pieśni i Tańca ” Jantar” z Uniwersytetu Gdańskiego, który zaprezentował się na początku okazałym tradycyjnym Mazurem.

Sala balowa udekorowana została plakatami znanego polskiego plakacisty Wojciecha Korkucia, który również zaszczycił nas swoją obecnością. Wśród 110 uczestników z całej Polski nie zabrakło także naszego czołowego barda Pawła Piekarczyka. Zabawa przednia trwała do białego rana

Przewodnicząca Kluby Gdańsk II – Małgorzata Odyniec przygotowała loterię fantową z której dochód 1 400 zł został przekazany na konto fundacji wspierającej  budowę hospicjum dla dzieci na Litwie.

Klub Gazety Polskiej Wejherowo

Wejherowo Bal 2017

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress