Tekst alternatywny

II tura wyborów w USA|Niezarejestrowani mogą się zarejestrować do wyborów korespondencyjnych TYLKO w Poniedziałek, 29 czerwca

II tura wyborów w USA|Niezarejestrowani mogą się zarejestrować do wyborów korespondencyjnych TYLKO w Poniedziałek, 29 czerwca

Na stronie ewybory.msz.gov.pl można znaleźć szczegółowe informacje i komunikat MSZ. Rejestracja dla głosujących poza granicami kraju w formie korespondencyjnej (w USA II tura to ponownie wybory korespondencyjne).

NIEZAREJESTROWANI MOGĄ REJESTROWAĆ SIĘ TYLKO W PONIEDZIAŁEK, 29 CZERWCA, DO GODZ 24.0O CZASU LOKALNEGO

JEŚLI NIE ZAREJESTROWAŁEŚ SIĘ ABY GŁOSOWAĆ 28, (w USA było to 27) MOŻESZ TO ZROBIĆ TYLKO JUTRO ABY W USA ZAGŁOSOWAĆ drogą korespondencyjną.

Zarejestrowani uprzednio, nie muszą rejestrować się ponownie, otrzymają pakiet wyborczy do głosowania w II turze.


SYSTEM ELEKTRONICZNEJ REJESTRACJI WYBORCÓW

UWAGA: Osoby zarejestrowane do głosowania w I turze nie muszą rejestrować się ponownie – zgłoszenie pozostaje ważne na II turę.

Rejestracja nowych wyborców:
– głosowanie korespondencyjne – najpóźniej do 29 czerwca 2020 r. do północy;
– głosowanie osobiste (tylko w obwodach umożliwiających głosowanie osobiste) – najpóźniej do 9 lipca 2020 r. do północy.

Przed przystąpieniem do rejestracji przygotuj:
– numer PESEL,
– ważny polski paszport lub dowód osobisty, jeśli zamierzasz oddać głos w obwodzie głosowania utworzonym w państwie, na terytorium którego można wjechać na podstawie polskiego dowodu osobistego.

Aby rozpocząć rejestrację naciśnij przycisk ROZPOCZNIJ REJESTRACJĘ, zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych, wybierz typ głosowania, kraj oraz komisję, w której chcesz oddać swój głos. Następnie wypełnij formularz – zwróć uwagę na dokładne przepisanie danych z dokumentu tożsamości. W pisowni imion, nazwiska i miejsca urodzenia używaj polskich znaków np. ą, ę, ś, ł. Sprawdź poprawność danych przed ostatecznym zatwierdzeniem. W adresie zamieszkania za granicą podaj dane adresowe w formacie stosowanym przy korespondencji pocztowej, ale nie wpisuj imienia i nazwiska.

Jeśli korzystasz ze smartfonu lub tabletu i portal nie jest od razu widoczny w wersji mobilnej, użyj adresuhttps://ewybory.msz.gov.pl/m

Sprawdź, czy wybrana komisja znajduje się w okręgu konsularnym, w którym przebywasz w dniu głosowania. Jeśli masz wątpliwości sprawdź okręg konsularny na stronie wybranej placówki dyplomatyczno-konsularnej.

Jeśli chcesz głosować w innym obwodzie, niż wybrany podczas rejestracji, w tym również w Polsce, możesz to zrobić tylko po otrzymaniu od konsula zaświadczenia o prawie do głosowania. UWAGA: zaświadczenie nie uprawnia do głosowania korespondencyjnego.

W przypadku problemów z rejestracją przez eWybory skontaktuj się bezpośrednio z wybraną placówką dyplomatyczno-konsularną.


 Małgorzata Schulz – Los Angeles

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress