Tekst alternatywny

III Wielki Wyjazd na Węgry – ostateczny program

III Wielki Wyjazd na Węgry – ostateczny program

W piątek wyruszamy w kolejną podróż do Budapesztu uczestnicząc po raz trzeci w Wielkim Wyjeździe na Węgry. Będziemy razem z braćmi Węgrami  uczestniczyć w uroczystościach Święta Narodowego na Węgrzech.

Nie mogąc spełnić wymagań finansowych PKP Intercity w ostatniej chwili musieliśmy zmienić środek transportu. Do Budapesztu pojedziemy specjalnie na tę okoliczność przygotowanymi autokarami. Chcąc zrekompensować wszystkim uczestnikom Wielkiego Wyjazdu na Węgry tę zmianę, postanowiliśmy z własnych środków opłacić koszty noclegu i wyżywienia podczas pobytu w Budapeszcie.

Informacje dotyczące wyjazdu (niewielka zmiana):

Wyjazd z Warszawy z parkingu obok Dworca Wschodniego, 14 marca, godz.12. Jedziemy przez:  Kielce, parking obok Hali Widowiskowo Sportowej, ul. Żytnia, godz. 17. Kraków, parking ul. Pawia, godz. 19. Do hotelu w Budapeszcie przyjedziemy około godz. 5; po krótkim odpoczynku i śniadaniu zostaniecie Państwo przewiezieni na uroczystości państwowe.

15 marca

– oficjalne uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána rozpoczną się o godz. 10.30 na Múzeum körút, gdzie przed Muzeum Narodowym ustawiona zostanie scena. Polacy proszeni będą o zajęcie miejsc w sektorze na pobliskim placu Kalvina (Kálvin tér). Zainstalowany tam zostanie telebim, na którym będą tłumaczone na bieżąco na język polski teksty wygłaszanych przemówień.

– Po zakończeniu uroczystości państwowych (ok. g. 11.30-11.45) nastąpi wspólny przemarsz na Wzgórze Zamkowe, gdzie kontynuowany będzie odświętny program (kiermasz, występy artystyczne itp.).

 

– Ok. 13 obiad w Kuchni Husarskiej (w pobliżu pomnika Dózsa György pod Zamkiem Budańskim).

 

– O godz. 14.30 konferencja prasowa w hotelu Gellért z udziałem T. Sakiewicza, R. Kapuścińskiego, I. Stefka, J. Oláh, L. Csizmadia.

 

– O godz. 17.00 złożenie wieńców pod pomnikiem gen J. Bema (Bem tér), oraz wygłoszenie okolicznościowych przemówień przedstawicieli „Gazety Polskiej”, CÖKA-CET, oraz najwyższych władz samorządowych Budapesztu.

 

– po zakończeniu oficjalnego programu polsko-węgierskich obchodów święta 15 marca czas wolny, możliwość powrotu do hoteli podstawionymi autokarami.

 

16 marca

– O godz. 10 polsko-węgierska msza św. w kościele Nagyboldogasszony (Márciusz 15. tér), po mszy przemarsz pod Pomnik Katyński (naprzeciwko Árpád Gimnázium, Nagyszombat u. 19), złożenie wieńców, wygłoszenie przemówień.

– O godz.14.30 „Popołudnie Literackie” w siedzibie Związku Literatów Węgierskich (Bajza u. 18). Liczba miejsc ograniczona!!! (dla ok. 100 osób zostaną podstawione 2 autokary, które zawiozą gości na miejsce spod Pomnika Katyńskiego. Dla pozostałych osób – czas wolny.

– Około godz. 20 wyjazd do Polski.

Koszty wyjazdu to: 330 zł. Prosimy o wpłaty (najpóźniej do 11 marca) na specjalne konto które w ramach  Fundacji Klubów Gazety Polskiej utworzyliśmy na tę okazję: ALIOR BANK: 96 2490 0005 0000 4600 2802 2968

Proszę na przelewie dokładnie wpisać swoje imię, nazwisko, adres i datę urodzenia (informacje potrzebne do ubezpieczenia i do wystawienia faktury) oraz dodatkowo: WWnW. Ci z Państwa którzy będą chcieli skorzystać z hoteli zarezerwowanych przez organizatorów proszę o informację na e-mail: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl , lub tel. 506 938 677

Codziennie nowe informacje dotyczące III WWnW na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl

Kontakt telefoniczny tylko w sprawach WWnW: 506 938 677

Pytania i oferty pomocy: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl

Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkie organizacje patriotyczne, do przyłączenia się do nas. Proszę powiadomić swoich znajomych i przyjaciół.

JEDŹCIE Z NAMI!

                                                                                                                  Ryszard Kapuściński

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress