Tekst alternatywny

Inauguracja Klubu Gazety Polskiej z Antonim Macierewiczem w Myślenicach

Przy wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Domu Parafialnego im. Ks. Józefa Bylicy zainaugurował w sobotę 16 lutego swoją działalność myślenicki Klub Gazety Polskiej. Gościem specjalnym wydarzenia był Poseł Antoni Macierewicz.

Spotkanie prowadził Jarosław Szlachetka radny sejmiku wojewódzkiego i jednocześnie jeden z inicjatorów powstania Klubu Gazety Polskiej w Myślenicach. Na początku przywitał wszystkich zebranych i pokrótce przedstawił cele i działalność Klubów. Po zaprezentowaniu idei powołania Klubu prowadzący spotkanie przybliżył sylwetkę Posła Macierewicza i zaprosił go do zabrania głosu.

Antoni Macierewicz na wstępie odniósł się krytycznie co do podwyższenia przez rząd wieku emerytalnego oraz ograniczenia lekcji historii w szkołach. Nawiązał także do dyskusji związanej z budżetem europejskim oraz paktem fiskalnym. W swoim wystąpieniu nawiązywał często do działalności i poglądów Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Następnie po omówieniu sytuacji politycznej w kraju Przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy rządowego samolotu Tu-154 w Smoleńsku przedstawił stan prac swojego zespołu parlamentarnego, zwracając uwagę na wnioski do jakich dotarł, dzięki współpracy z ekspertami i naukowcami. Przedstawił wiele nieścisłości jakie znajdują się w oficjalnych raportach po katastrofie. Wyraził także gotowość do weryfikacji tez i wniosków wypracowanych przez swój zespół z ekspertami prowadzącymi pracę w komisji ministra Jerzego Millera. Szeroko odniósł się do „pancernej brzozy”, której jak się okazuje faktycznie nie było…Wielokrotnie podkreślał, że w kraju potrzebna jest uczciwa dyskusja nad ustaleniem prawdziwych przyczyn tragedii. Ciekawość zebranych budziły zdjęcia oraz symulacje katastrofy samolotu poddające w wątpliwość wersję o zderzeniu z brzozą jako przyczynie wypadku oraz możliwe działanie środków wybuchowych na pokładzie samolotu. W udokumentowaniu swoich racji poseł

Macierewicz oparł się m. in. na danych przygotowywanych przez rządową komisję. Po prezentacji b. Minister Spraw Wewnętrznych Antoni Macierewicz odpowiadał na pytania uczestników spotkania, które oprócz spraw związanych z wyjaśnieniami katastrofy smoleńskiej dotyczyły też bieżącej sytuacji gospodarczej i politycznej w Polsce.

Na zakończenie spotkania Jarosław Szlachetka w imieniu swoim oraz grupy pomysłodawców powstania Klubu Gazety Polskiej podziękował Posłowi Macierewiczowi za przyjazd do Myślenic pomimo kłopotów zdrowotnych. Dwójka młodych myśleniczan wręczyła parlamentarzyście wiązankę biało-czerwonych kwiatów.

Zwieńczeniem spotkania było odśpiewanie przez wszystkich zebranych Hymnu narodowego.

Po spotkaniu poseł Antoni Macierewicz dziękując za możliwość spotkania podpisywał książki o tematyce smoleńskiej pt. „Oburzeni” oraz „Hołd Katyński”.

Wychodzący po spotkaniu jego uczestnicy podkreślali, że poseł Macierewicz jest doskonałym mówcą, wzbudzającym sympatię słuchaczy i jednocześnie rzeczowo przedstawiającym swoje stanowisko w konkretnych sprawach.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress