Tekst alternatywny

IV rocznica tragedii smoleńskiej w Lubinie

Apel Pamięci w 4 rocznicę Tragedii Smoleńskiej poprowadził Ryszard Ryśnik.

„Naród, który nie wierzy w swą wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej”.( prymas Stefan Wyszyński)

 

4 rocznica tragicznej śmierci Polskiej Elity. Kwiecień to miesiąc pamięci narodowej

Tylu wspaniałych Polaków oddało swoje życie za Polskę niepodległą i wielką.

Czcimy ich pamięć wydobytą z dołów Katynia, Łączki, Palmirów, obozów niemieckich, rosyjskich tysięcy patriotów. Czcimy pamięć skrytobójczo pomordowanych przez Sądy PRL-u na usługach Rosji.

Tu niedaleko tego miejsca w parku obok Pomnika Solidarności uczniowie z Zespołu Szkół Sportowych posadzili w 2010 roku pięć „Dębów Katyńskich”, które przypominają lubinianom o zbrodni popełnionej przez funkcjonariuszy NKWD na Polskiej elicie. W następnym roku dosadzono „Dąb Katyński” oraz Dąb pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Każde drzewo upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze, Charkowie. Niezłomny Bohater Rotmistrza Witold Pilecki zginął rąk polskich oprawców w Warszawie.

 

Minęły już 4 lata  od niewyjaśnionej śmierci delegacji państwowej. Obecność Państwa świadczy, że Polacy chcą znać prawdę o śmierci II Prezydentów Rzeczpospolitej i 94 uczestników delegacji państwowej. Polacy pamiętają.

Musimy poznać prawdę o tragedii smoleńskiej, nawet jak to jest zamach przeprowadzony przy współudziale Polaków , a prawda  o nim byłaby dla nas bolesna.  Bez tej prawdy nie jesteśmy w stanie wybić się na niepodległość.

Cztery lata manipulowania jednostką i społeczeństwem w sprawie smoleńskiej przez konstytucyjne organy Rzeczpospolitej, media mętnego nurtu zniechęcają wielu do poszukiwania prawdy. Tym niemniej bez przerwy nasuwają się  wątpliwości, które zaprzeczają oficjalnej wersji.

 

Uroczystości rocznicowe uświetniła recytacja wierszy przez uczennicę Julię Malinowską oraz  udział przedstawicieli Związku Harcerstwa Polskiego. Hymn Państwowy odśpiewano przy akompaniamencie Orkiestry Diecezjalnej.

Lubin, 10 kwietnia 2014 r.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress