Tekst alternatywny

Jak doszło do tragedii w Smoleńsku? Szokujące ustalenia podkomisji. OGLĄDAJ wystąpienie A. Macierewicza


Podczas nadzwyczajnego zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz przedstawił szokujące ustalenia dotyczące dramatu, jaki rozegrał się 10 kwietnia 2010 roku. Jak doszło do katastrofy smoleńskiej? Obejrzyj nagranie z wystąpienia marszałka seniora Sejmu RP.

Podczas nadzwyczajnego zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie Antoni Macierewicz mówił o końcowych ustaleniach podkomisji do zbadania tragedii smoleńskiej.

Macierewicz mówił m.in. o „prawicowych mediach”, wspierających rosyjską narrację; materiałach wybuchowych, jakie odkryte zostały na samolocie bliźniaczym do zniszczonego TU-154M; czy wydawaniu Rosji informatorów, którzy przychodzili do ambasady, zdając relacje odmienne od ówczesnej rządowej narracji.

– To co wydarzyło się na zjeździe, to  po raz pierwszy w całości omówiono tragedię smoleńską od samego początku, od przygotowań, od momentu, kiedy wysłano do remontu do Rosji obydwa tupolewy, aż do tego jak prowadzono śledztwo. Tak całościowego publicznego przedstawienia i omówienia nie mieliśmy jeszcze do tej pory

– zauważył redaktor Tomasz Sakiewicz w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

W sobotni wieczór wystąpienie Antoniego Macierewicza wyemitowała Telewizja Republika. Nagranie można oglądać także na YouTube, do czego zachęcamy:

Foto. Andrzej Trzuszczak

źródło: https://niezalezna.pl/411757-jak-doszlo-do-tragedii-w-smolensku-szokujace-ustalenia-podkomisji-ogladaj-wystapienie-a-macierewicza | www.niezalezna.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress