Tekst alternatywny

Jarosław Kaczyński dziękuje Antoniemu Macierewiczowi: „ma niezwykłe zasługi”- miesięcznica w Warszawie (wideo)

Zakończył się kolejny Marsz Pamięci, zorganizowany przez warszawski klub „Gazety Polskiej”. W uroczystościach uczestniczył Jarosław Kaczyński, brat śp. Lecha Kaczyńskiego. Zachęcił zgromadzonych do wytrwałości w walce o prawdę i podziękował Antoniemu Macierewiczowi za zasługi w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej.

„Dziś jesteśmy bliżsi prawdy o tej tragedii, bliżsi niż niespełna cztery lata temu, ale bliżsi także niż miesiąc temu. I musimy z tego procesu dążenia do prawdy czerpać siłę, nadzieję, która jest nam niezbędnie potrzebna, wiarę, która też jest nam niezbędnie potrzebna, żeby dalej iść w tych marszach, iść ku prawdzie, sprawiedliwości i temu, co będzie nas budowało jako naród, co będzie prowadziło z tej zapaści, w której dziś żyjemy” stwierdził Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS dodał: Chciałbym zwrócić się z serdecznym podziękowaniem do Antoniego Macierewicza. Antoni Macierewicz ma niezwykle zasługi, ale dziś jest przedmiotem strasznego ataku. Dlaczego? Bo zlikwidował Wojskowe Służby Informacyjne. Jeśli otworzymy odpowiednie kanały w telewizji, słyszymy „Atak, atak, atak”. W Polsce niepodległej atakuje się ludzi, którzy zrobili to, co powinno być zrobione na samym początku. 

Przed Pałacem Prezydenckim przemawiała też Anita Czerwińska z warszawskiego klubu „GP”.

Większość Polaków odrzuca władzę, która storpedowała śledztwo w sprawie smoleńskiej tragedii. Powstało i rozwija się wiele mediów walczących o prawdę. Do „Gazety Polskiej” dołączają kolejne i podobnie jak wszystkie media Strefy Wolnego Słowa nie przyjmują rządowej wersji śledztwa w tej sprawie. Zmienia się też otoczenie międzynarodowe. Buntują się narody, które Rosja do tej pory uważała za swoją strefę wpływów. Pogarszają się też relacje Moskwy z państwami Zachodu. To wszystko powoduje, że pomocnicy Moskwy zaczynają czuć się zagrożeni. Jeszcze ostatkiem sił próbują atakować i zastraszać ludzi badających smoleńską tragedię. Ale ich czas już się kończy. Odejdą wraz ze wszystkimi, którzy zaprzedali się kłamstwu i złu – powiedziała.

http://niezalezna.pl/51710-jaroslaw-kaczynski-dziekuje-antoniemu-macierewiczowi-ma-niezwykle-zaslugi

Ks. Sikorski na mszy ku czci ofiar Smoleńska: brońmy się przed resortowymi dziećmi

– Strzeżmy się tego, by nie wyjadły nam mózgów sępy przynoszone przez jakieś tam resortowe dzieci, żeby nam nie zabrały tego, co szlachetne, godne i Boże – mówił ks. Jan Sikorski na mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Jak co miesiąc – w archikatedrze św. Jana odbyło się nabożeństwo upamiętniające 96 ofiar katastrofy smoleńskiej. Na mszy pojawili się bliscy pasażerów tragicznego lotu, m.in. Jarosław Kaczyński, Beata Gosiewska i Andrzej Melak, a także dziennikarze „Gazety Polskiej”, m.in. redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz.

Eucharystii przewodniczył ks. prałat Bogdan Bartołd – proboszcz archikatedry. Witając zgromadzonych, przekazał im smutną informację: w piątek odbył się pogrzeb śp. Zdzisława Moniuszki, ojca stewardessy z tupolewa, Justyny Moniuszko. Tata tragicznie zmarłej Justyny znany był z odważnej walki o wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Kazanie wygłosił ks. infułat Jan Sikorski. Mówił przede wszystkim o zagrożeniu cywilizacją śmierci, promowaną w mediach i przez instytucje europejskie. Kapłan ostrzegał:

„Polsko, ciebie błyskotkami łudzą, pawiem się stałaś narodów i papugą, a teraz jesteś służebnicą cudzą” – wołał Słowacki. Oby się to nie spełniło, oby te słowa nas nie dotknęły, oby nas nie zaraziły. Tak, mamy się cieszyć tym, co nam Bóg przez wieki dawał, i co nam przynależność do tej jeszcze szlachetnej, godne Europy przyniosła, i tego nie wolno nam zagubić. I dalej powiada Słowacki: „Sęp ci wyjada nie serce, lecz mózgi”. Strzeżmy się tego, by nie wyjadły nam mózgów jakiekolwiek sępy przynoszone przez jakieś tam resortowe dzieci, żeby nam nie zabrały tego, co szlachetne, godne i Boże.

Po mszy św. rozpoczął się Marsz Pamięci. Obchody ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej organizuje warszawski klub „Gazety Polskiej”.

Źródło: http://niezalezna.pl/51707-ks-sikorski-na-mszy-ku-czci-ofiar-smolenska-bronmy-sie-przed-resortowymi-dziecmi

logo_Niezalezna_small

 

Wideo: logo_VOD_small

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress