Tekst alternatywny

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „GP”: Przede wszystkim chciałbym serdecznie pogratulować klubom „Gazety Polskiej” tej inicjatywy i świetnej mobilizacji…

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „GP”: Przede wszystkim chciałbym serdecznie pogratulować klubom „Gazety Polskiej” tej inicjatywy i świetnej mobilizacji…

CAŁOŚĆ wywiadu w najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” – już środy w kioskach i e-prenumeracie.

Panie Prezesie, odnosimy wrażenie, że po manifestacji poparcia dla reformy sądownictwa, zorganizowanej w Warszawie przez kluby „Gazety Polskiej”, opozycja jakby mniej mówi o sądach.

Przede wszystkim chciałbym serdecznie pogratulować klubom „Gazety Polskiej” tej inicjatywy i świetnej mobilizacji. Wiem, że był to pomysł spontaniczny i w ciągu dosłownie kilku dni tysiące ludzi z całej Polski i nie tylko przyjechało do Warszawy. Uważam, że skala tej akcji zrobiła wrażenie na opozycji, bo przecież szybkość zorganizowania tej manifestacji i jej liczebność świadczą o tym, iż determinacja zwolenników zmian w sądownictwie jest ogromna.
Wiem także o akcji wysyłania e-maili do unijnych polityków, urzędników i europejskich mediów. Bardzo za nią dziękuję, bo każda taka inicjatywa – a wiem, że ta ma bardzo dużą skalę, tysiące ludzi się w nią zaangażowało – wspiera proces zmian w naszym kraju. To jest właśnie nowoczesny patriotyzm. Chciałbym powiedzieć członkom klubów „Gazety Polskiej”: wiem, że są państwo środowiskiem, na które Polska zawsze mogła i może liczyć, bardzo za to dziękuję i proszę o wyjątkową mobilizację w czasie kampanii prezydenckiej. Tymczasem totalna opozycja w tej sprawie wyczekuje decyzji TSUE i z nią wiąże swoje nadzieje i plany polityczne. Ja z kolei oceniam, że trybunał zachowuje się jak strona politycznego sporu – wspiera opozycję, choć nie ma łatwego zadania, bo musi to robić tak, by nie narazić się innym krajom. Proszę bowiem pamiętać, że ci, którzy tak bardzo domagają się dyscyplinowania Polski, niekoniecznie pozwoliliby na to, by TSUE czy którakolwiek z instytucji unijnych mieszały się w ich wewnętrzne sprawy. Zobaczymy. Jedno jest pewne – sprawa reformy sądów w kampanii będzie obecna, nawet jeśli teraz nieco przycichła.

GP09_2020.02.26

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress