Tekst alternatywny

Kaczyński podziękował klubom „GP”

Kaczyński podziękował klubom „GP”

Na koniec konwencji Zjednoczonej Prawicy zabrał głos prezes PiS‑u, aby jeszcze raz podziękować za odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na pl. Piłsudskiego. – Chciałem także podziękować klubom „Gazety Polskiej”, które w tej całej, wieloletniej akcji w obronie prawdy odegrały wielką rolę. Naprawdę bardzo, bardzo serdecznie dziękuję – powiedział.

To był ostatni akord sobotniej konwencji. Prezes PiS‑u Jarosław Kaczyński jeszcze raz wrócił do organizacji obchodów 10 kwietnia, aby, jak stwierdził, nadrobić przeoczenia. – Przede wszystkim chciałem podziękować członkom komitetu budowy pomnika i wszystkim darczyńcom. Bardzo serdecznie dziękuję. To była bardzo wzruszająca chwila i sądzę, że wielu spośród nas dodała także sił, bo to pokazało, że wbrew wszystkiemu można zrobić to, co powinno być uczynione już dawno – mówił Kaczyński. Skierował również specjalne podziękowania do klubów „Gazety Polskiej”, które przez obecnych były skwitowane gromkimi brawami.

Odrębną sprawą jest organizacja samej rocznicy. Na ten temat wypowiadał się wiceministr kultury Jarosław Sellin. – Bardzo się cieszę, że 10 kwietnia osiągnęliśmy to, o co walczyliśmy od 8 lat, czyli pomnik wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Bardzo dziękuję tym, którzy w tych rocznicach i miesięcznicach konsekwentnie uczestniczyli, a to są przede wszystkim kluby „Gazety Polskiej”. Jeśli były jakieś niedociągnięcia organizacyjne, to zarówno my jako Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak i pan minister spraw wewnętrznych i administracji, bo tutaj zabezpieczenia jednak musiały być i to chyba wszyscy rozumieją, to bardzo za nie przepraszamy – powiedział Sellin.

(jal)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress