Tekst alternatywny

Kaczyński potwierdza rozmowy z Pawłem Kukizem: „Można powiedzieć, że dobrze się znamy”


Kaczyński potwierdza rozmowy z Pawłem Kukizem: „Można powiedzieć, że dobrze się znamy”

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z Klubami „Gazety Polskiej” w formie online potwierdził, że odbyła się rozmowa z liderem Kukiz’15 i nie była ona pierwszą czy jedną z nielicznych. – W tej chwili można powiedzieć, że z Pawłem Kukizem dobrze się znamy – dodał.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapytany był o tarcia wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

To, że w koalicji są różnice zdań, nie ma żadnego znaczenia. Od tego jest kierownictwo koalicji, by pewne sprawy łagodzić i szukać rozwiązań, i to robimy. Jestesmy nastawieni, by ta kadencja [rządów Zjednoczonej Prawicy] trwała do jesieni 2023 r., do konstytucyjnego terminu wyborów i wierzymy, że nam się to uda, niezależnie od tego, że wybuchy emocjonalne i ambicjonalne poważnie nam w tym przeszkadzają – powiedział podczas spotkania z cżłonkami Klubów „Gazety Polskiej” Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Wicepremier zaznaczył, że „nie ma polityki bez trudności”.

– Jeśli ktoś sądzi, że można sobie zbudować prostą, pięknie oświetloną drogą do sukcesu i tego bliższego, i tego długofalowego, to się całkowicie myli. Nasza droga zawsze będzie drogą pod górę, krętą i trudną, będą próbowali nas z niej spychać – stwierdził prezes PiS. Przyznał, że gdyby „racjonalnie analizować, kto miał jakie siły” w 2015 r., to PiS „nie ma żadnych szans”.

– Ale wygraliśmy te wybory, potem kolejne, kolejną kadencję i może być tak dalej, jeśli jednak poziom irracjonalnych i partykularnych zachowań nie przekroczy pewnej miary. Na razie tak się nie stało, czy się nie stanie – zobaczymy. Jeśli ktoś twierdzi, że to koniecznie musi doprowadzić do końca tego rządu, to też się myli. Szukamy innych możliwości i będziemy szukać dalej – mówił szef PiS

– Jesteśmy zdeterminowani, by dokończyć tę kadencję, bo widzimy mozliwość wprowadzenia wielu bardzo poważnych zmian, które w pozytywnym sensie dotyczą ogromnej większości Polaków

– podkreślił Jarosław Kaczyński.

Zapytany, czy „Paweł Kukiz ma przyszłość w koalicji Zjednocznej Prawicy”, wicepremier odpowiedział:

– O kuchni nie należy w tej chwili mówić. Rozmawiamy, to mogę potwierdzić. Pojawiły się w mediach takie informacje, z których by wynikało, że ta rozmowa, to pierwsza czy jedna z niewielu rozmów. Takich rozmów było już bardzo wiele. W tej chwili można powiedzieć, że z Pawłem Kukizem dobrze się znamy.

źródło: https://niezalezna.pl/388316-kaczynski-potwierdza-rozmowy-z-pawlem-kukizem-mozna-powiedziec-ze-dobrze-sie-znamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress